Poradnik dla użytkownika

Lokalizowanie telefonu dziecka krok po kroku

Bądź zawsze na bieżąco z położeniem Twojego dziecka! Nasz artykuł przedstawi Ci różne metody i narzędzia, które umożliwią Ci lokalizowanie telefonu najmłodszych członków rodziny. Dowiesz się, jak skonfigurować funkcje śledzenia GPS na smartfonie oraz jakie aplikacje mogą Ci w tym pomóc. Przeczytasz o funkcjach bezpieczeństwa, takich jak geozones czy powiadomienia o opuszczeniu określonego obszaru.

Dlaczego lokalizowanie telefonu dziecka jest bardzo ważne? 


Nigdy nie masz pewności, jakie sytuacje spotkają Twoje dziecko w ciągu dnia. Lokalizowanie telefonu dziecka pozwoli Ci na większą kontrolę nad pociechą i umożliwi szybkie reagowanie w sytuacjach awaryjnych. 

Dzięki funkcji lokalizowania telefonu zawsze wiesz, gdzie znajduje się Twoje dziecko – czy nie znalazło się poza bezpiecznym, wyznaczonym przez Ciebie obszarem – i co w danej chwili robi. 

Zapomnij o stresie przy każdorazowym opuszczeniu domu przez syna czy córkę. Nieważne, czy mowa o codziennym wyjściu z kolegami na podwórko, czy o wycieczce szkolnej. Gdy masz możliwość lokalizacji telefonu dziecka, zapewniasz jemu bezpieczeństwo, a sobie – spokój! 

Jak zlokalizować telefon dziecka? 


W tym celu możesz skorzystać z kilku opcji. Urządzeń z funkcją namierzania lokalizacji na rynku jest naprawdę sporo. 

Opaski na rękę z lokalizatorem Bluetooth oraz zegarki GPS (wymagające zakupu karty SIM) nadadzą się idealnie dla najmłodszych dzieci. Doskonałym rozwiązaniem będzie też smartwatch z serii KIDS WATCH z funkcją lokalizatora

Jeśli Twoje dziecko jest na tyle duże, by móc korzystać z telefonu, świetnie sprawdzą się smartfony z funkcją lokalizacji i specjalne aplikacje, takie jak Find My Kids czy Lokalizator rodziny. Wybierając aplikację, postaw na taką kompatybilną z urządzeniem. 

Konfiguracja śledzenia GPS w telefonie jest prosta i zajmie Ci tylko kilka minut. Pamiętaj, że poniższe instrukcje mogą się różnić w zależności od marki, modelu i systemu operacyjnego urządzenia. Jeśli aplikacja śledząca lokalizację dziecka nie jest domyślnie dostępna na Twoim urządzeniu, może być konieczne jej zainstalowanie i skonfigurowanie. 

Dla systemu Android: 
 
 • Otwórz „Ustawienia”. 
 • Wybierz opcję „Lokalizacja” lub „Położenie”. 
 • Upewnij się, że funkcja „Lokalizacja” lub „Położenie” jest włączona. 
 • W niektórych przypadkach możesz mieć dostęp do dodatkowych ustawień lokalizacji, takich jak tryb oszczędzania baterii lub dokładność lokalizacji – wybierz opcje zgodne z preferencjami. 

Dla systemu iOS: 
 
 • Otwórz „Ustawienia”. 
 • Wybierz opcję „Prywatność”, a następnie „Usługi lokalizacyjne”. 
 • Upewnij się, że funkcja „Usługi lokalizacyjne” jest włączona. 
 • Przewiń i znajdź aplikację, której chcesz używać do śledzenia lokalizacji dziecka, np. „Find My iPhone”. 
 • Wybierz aplikację, a potem opcję „Podczas korzystania z aplikacji” (śledzenie tylko wtedy, gdy aplikacja jest aktywna) lub „Zawsze” (śledzenie w dowolnym momencie). 

W T-Mobile dbamy o bezpieczeństwo Twojej rodziny! Aplikacja Bezpieczna Rodzina dostępna jest w dwóch wariantach: Standard i Bezpieczna Rodzina+. Aplikacja umożliwia lokalizację Twoich bliskich poprzez namierzanie karty SIM – dzięki temu bateria w telefonie Twojego dziecka nie jest zużywana! 

Jak działa usługa Bezpieczna Rodzina - namierzanie bliskich - infografika 

Czytaj więcej o tym, dlaczego smartwach dla dziecka to świetny pomysł na prezent >> 

Jak namierzyć telefon dziecka? Przydatne funkcje 


Poznaj dodatkowe funkcje, które pomogą Ci w namierzeniu telefonu dziecka. Dzięki nim zyskasz pełen wgląd w lokalizację Twojej pociechy, jednocześnie nie zaburzając jej strefy komfortu i niezależności. 
 
 • Geozones pozwala na tworzenie wirtualnych stref. Jeśli Twoje dziecko opuści wyznaczoną strefę (np. dom czy szkołę), otrzymasz natychmiastowe powiadomienie na swoje urządzenie. 
 • Kontrola rodzicielska to kolejna przydatna funkcja, która powiadomi Cię o wyjściu dziecka z domu lub jego dotarciu do określonego miejsca. 
 • Odnajdywanie zgubionego telefonu jest funkcją dostępną w wielu urządzeniach działających w oparciu o różne systemy operacyjne. W telefonach iPhone znajdziesz ją jako „Find My iPhone”, z kolei w urządzeniach z Androidem dostępne są funkcje „Find My Device” od Google lub „Find My Phone” od innych dostawców. 

Warto założyć także rodzinny czat poprzez komunikator, z którego korzystają Twoje pociechy – np. Messenger czy WhatsApp. To rozwiązanie Cię nic nie kosztuje, a może okazać się pomocne w przypadku problemów z siecią komórkową przy jednoczesnym dostępie do internetu. 

Interesująca i przydatna jest też opcja słuchania dźwięków z otoczenia dziecka, gdy nie odbiera ono telefonu. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy Twoje dziecko znajduje się w gronie innych osób, w komunikacji miejskiej lub szkole, czy znalazło się w stanie zagrożenia.