PORADNIK T-MOBILE DLA DOMU

Jak zamienić swój dom w inteligentny?Masz już Internet od T-Mobile i chcesz wykorzystać pełnię jego możliwości? Co powiesz na nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania w swoim domu? Sprawdź, jak sprawić by Twój dom był smart.

Technologia inteligentnego domu. Co warto wiedzieć?

Każdy z nas wiele razy słyszał frazę “inteligentny dom”. Ale co to właściwie znaczy? Jaka jest zasada działania takiej technologii?


Opiera się ona na Internecie rzeczy (IoT). Idea zakłada, że poszczególne elementy systemu, komunikują się ze sobą, przekazując dane. W centrali gromadzone są wszystkie cenne informacje na temat działania poszczególnych sprzętów. Dane te docierają do aplikacji lub oprogramowania. Możliwe jest też działanie odwrotne: to znaczy użytkownik zgłasza żądanie (np. zdalnego włączenia światła), a aplikacja wysyła taką informację do urządzeń i następuje reakcja na zgłoszenie.


Technologia inteligentnego domu

Adnotacja

Porada eksperta T-Mobile dla Domu: „Wszystkie czynności, takie jak np. włączenie światła, możesz wykonać zdalnie a nad wszystkim czuwa kompleksowy system, który obsługujemy urządzeniem mobilnym, na przykład smartfonem. Inwestując w technologię smart, masz cały dom połączony. Bez ograniczeń.”

Jeśli Smart Home, to od T-Mobile

Warto skorzystać z tego, co ma do zaoferowania T-Mobile. Podstawą jest oczywiście nasz Internet domowy, do niego możesz podłączyć różne urządzenia domowe.


Wyróżnikiem rozwiązań Smart Home od T-Mobile jest to, że są one łatwe w obsłudze, przystępne cenowo i świetnie nadają się dla kogoś, kto chce rozpocząć swoją przygodę z inteligentnym domem.


Poza tym są konfigurowalne: poszczególne zestawy można w przyszłości uzupełniać o kolejne, tak jak dokłada się elementy układanki. Zawsze z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb.


Adnotacja

Rozwiązania T-Mobile na co dzień: "Często wyjeżdżasz i boisz się włamania albo chcesz mieć oko na swoją kilkuletnią pociechę, której zdarza się samodzielnie otworzyć drzwi? Rozwiązanie Smart Home jest właśnie dla Ciebie. O wszystkich takich zdarzeniach dowiesz się z ekranu swojego smartfona."


Oto nasze przykładowe zestawy:

Zestaw Smart Home Bezpieczeństwo 2

Zestaw Smart Home Bezpieczeństwo 2 chroni dom podczas nieobecności, ale też informuje o aktywności innych domowników. Czujniki informują o określonych zdarzeniach, takich jak otwarcie drzwi czy zwiększona wilgotność w pomieszczeniach. Monitorowanie na żywo zapewnia natomiast obrotowa kamera z dwukierunkową komunikacją głosową.


Wszystko kontroluje centralka Mi Smart Home Hub, która łączy się bezprzewodowo z pozostałymi urządzeniami, tworząc elastyczny i zróżnicowany system. Mi Smart Home Hub pozwala nie tylko zdalnie sterować domem z poziomu smartfona, ale też tworzyć automatyczne scenariusze. Przykład? Włączenie światła na Twoją planowaną godzinę powrotu do domu z pracy. Albo włączenie kamery podczas rodzinnego wyjazdu za miasto.

Zestaw Smart Home - zadbaj o bezpieczeństwo

Zestaw Smart Home Wygoda 2

Inny zestaw to Smart Home Wygoda 2. Zawiera on odkurzacz autonomiczny, czajnik inteligentny (z możliwością ustawienia pożądanej temperatury) i stojący wentylator bezprzewodowy – ten ostatni, jest idealny na lato.

Zestaw Smart Home dla wygodnych

Co ważne, ten zestaw możesz połączyć z inną propozycją od T-Mobile, na przykład ze Smart Home Bezpieczeństwo 2 i uruchamiać wiatrak za każdym razem, gdy temperatura w pomieszczeniach wzrasta do określonego poziomu. W pełni wpisuje się to w założenia inteligentnego domu. Poszczególne urządzenia i systemy współpracują ze sobą i dbają o komfort domowników.T-Mobile i Xiaomi, czyli perfekcyjna współpraca dla funkcjonalności i bezpieczeństwa Twojego domu

Jako Klient T-Mobile, masz do wyboru wspomniane wyżej pakiety oparte o niezawodny ekosystem Xiaomi. W boxie otrzymujesz wszystkie niezbędne komponenty, a każdy z nich współpracuje z Internetem od T-Mobile oraz centralką Xiaomi.


W ofercie, poza wymienionymi wyżej, mamy również inne zestawy: Oświetlenie 2, Dzieci 2, Sport 2. Dopytaj o szczegóły konsultanta T-Mobile, który przedstawi najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami z serii “Poradnik T-Mobile dla Domu”.