PORADNIK T-MOBILE DLA DOMU

Jak wzmocnić sygnał Wi-Fi w domu?Wybrałeś/aś idealną ofertę Internetu, technik zainstalował go w mieszkaniu, włączasz ulubiony serial i… pojawia się ikonka ładowania. Takie sytuacje potrafią wzbudzać irytację. Mamy na to rozwiązanie. Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Właściwe ustawienie routera to rzecz kluczowa

W pakiecie dla domu proponujemy router premium z ultraszybkim Wi-Fi, zatem jeśli skarżysz się na niestabilny Internet, prawie na pewno nie jest temu winny sam router.


W naszym ostatnim artykule mówiliśmy o tym, jak ważna jest lokalizacja routera w domu. Odczuwasz pogorszenie sygnału? Być może przyczyna leży właśnie tutaj. Albo, dosłownie, leży… w szafie. Bo właśnie tam klienci często chowają router.  


Adnotacja

Porada eksperta T-Mobile dla Domu: „Pamiętaj o tym, aby ustawić router w takim miejscu, aby nie napotykał na żadną barierę, najlepiej jeśli znajduje się na podwyższeniu, mniej więcej metr od podłogi.”  

Przetestuj inne kanały transmisji

W większości nowoczesnych urządzeń oferowanych przez T-Mobile wybór kanału transmisji następuje automatycznie. Natomiast czasem trzeba zastosować metodę manualną i samodzielnie przejąć kontrolę nad sygnałem. Szczególnie jeśli sprzęt pracuje w częstotliwości 2,4 GHz.  

Rozwiązania T-Mobile na co dzień

Na pewno czasem spotkałeś/aś się z sytuacją, gdy sąsiad za ścianą używa Wi-Fi na tym samym kanale. To może spowalniać pracę Twojego urządzenia. Jeśli chcesz się przed tym chronić, możesz skorzystać z ręcznego wyboru kanału transmisji i przemieścić się na inny kanał. Modyfikacji dokonasz w ustawieniach routera.

Jaką opcję wybrać? Zapoznaj się z poniższą ściągą.  

  • kanał 1 – wybierany najczęściej podczas ręcznej konfiguracji (największy zasięg, najmniejszy transfer) 
  • kanał 11 lub kanał 6 – wybierane najczęściej podczas automatycznej konfiguracji (a przez to najbardziej oblegane) 
  • kanał 12 – największy transfer, ale najsłabszy zasięg 

Adnotacja

Wskazówka: Jeśli chcesz sprawdzić zasięg Wi-Fi oraz poziom obciążenia poszczególnych kanałów, możesz skorzystać z aplikacji skanujących. 

Skorzystaj ze wzmacniaczy Wi-Fi od T-Mobile

Niżej zaprezentowane rozwiązania mogą być zastosowane do wszystkich rodzajów routerów stacjonarnych, dostępnych w ofercie T-Mobile:

  • Routera światłowodowego
  • Routera domowego 
  • Routera domowego z modułem zewnętrznym (ODU-IDU)     

Do mniejszych mieszkań zastosuj jeden z przystępnych cenowo wzmacniaczy sygnału Wi-Fi dostępnych w ofercie T-Mobile. Dla użytkowników bardziej wymagających, posiadających większe mieszkania, proponujemy obecnie najbardziej zaawansowane rozwiązanie typu Mesh, które także mamy w ofercie. Dowiedz się jakie rozwiązanie jest najlepsze dla Ciebie. 

1. Wzmacniacz sygnału Wi-Fi od Xiaomi

Poznaj wzmacniacz Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender

Ten przystępny cenowo wzmacniacz Xiaomi, potrafi skutecznie wyeliminować martwe strefy Wi-Fi w średniej wielkości mieszkaniach. Efekt? Cały dom połączony. Bez ograniczeń. Konfiguracja odbywa się poprzez przycisk WPS (wciśnięcie w tym samym czasie przycisków WPS na routerze głównym i wzmacniaczu) lub poprzez aplikację firmy Xiaomi. 

2. Wzmacniacz D-Link DAP-1620

Poznaj wzmacniacza D-Link DAP-1620

Doskonale wyspecyfikowany wzmacniacz D-Link DAP-1620, który skutecznie zwiększa zasięg sieci Wi-Fi w średnich mieszkaniach. Konfiguracja odbywa się poprzez przycisk WPS (wciśnięcie w tym samym czasie przycisków WPS na routerze głównym i wzmacniaczu) lub poprzez aplikację firmy D-Link. 

3. Zestaw D-Link COVR-C1202

Poznaj wzmacniacz D-Link COVR-C1202

Najbardziej zaawansowane rozwiązanie, które rekomendujemy dla właścicieli średnich i dużych mieszkań/domów. Konfiguracja odbywa się poprzez podłączenie przewodem Ethernet głównej stacji Mesh COVR-C1202 do routera głównego. Kolejne stacje można podłączać bezprzewodowo (do głównej stacji COVR-1202) za pomocą aplikacji firmy D-Link. 

Ile wzmacniaczy Wi-Fi potrzeba do domu lub mieszkania?

Jeśli zależy Ci na tym, by wykorzystać pełen potencjał urządzenia, umieść je w połowie drogi pomiędzy routerem a urządzeniem końcowym. Tam, gdzie najbardziej słabnie moc sieci. W ten sposób zwiększysz zasięg sieci bezprzewodowej.


Zwiększony zasięć Wi-Fi dzięki wzmacniaczom sygnału

Z pełną ofertą wzmacniaczy od T-Mobile zapoznasz się TUTAJ. 

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami z serii “Poradnik T-Mobile dla Domu”.