Poradnik dla domu

Internet mobilny do laptopa T-Mobile – jaki wybrać?

Korzystasz z laptopa i chcesz cieszyć się niezawodnym internetem? Poznaj ofertę T-Mobile i wybierz pakiet dla siebie. Internet na abonament lub na kartę, z wysokimi limitami danych. Rozwiązania dla wszystkich – i tych, którzy potrzebują laptopa do pracy, i dla tych, którzy lubią czasem obejrzeć ulubiony serial na mniejszym ekranie. Poznaj zalety internetu bezprzewodowego! 

Internet mobilny do laptopa – jaki limit danych wybrać?

Mobilny internet działa na bazie transferu danych przez sieć komórkową. Router Wi-Fi odbiera transmisję danych i udostępnia ją komputerowi. Dlatego wybierając internet do laptopa, w pierwszej kolejności spróbuj ocenić, jaki limit danych będzie Ci potrzebny. 

Zastanów się, do czego będziesz wykorzystywać internet w laptopie. Czy sporadycznie przeglądasz strony, a może codziennie spędzasz w sieci kilka godzin? Jak długo korzystasz z mediów społecznościowych, czy oglądasz filmy w streamingu, słuchasz muzyki i grasz on-line? Czy pracujesz zdalnie i przesyłasz duże paczki danych? Przykładowo, godzina przeglądania Facebooka wymaga ok. 100-150 MB transferu danych, ale Instagrama już sporo więcej (700-800 MB) ze względu na grafiki. Godzinny film na Netflixie, w zależności od parametrów jakościowych obrazów, może pochłonąć od 0,3 do 7 GB.  
 

W ofercie T-Mobile możesz wybrać różne limity danych dopasowane do Twoich potrzeb. W ofercie na abonament miesięczna opłata za internet mobilny to: 
 

  • 20 zł za 40 GB  
  • 30 zł za 60 GB  
  • 40 zł za 100 GB  
     

Poznaj pełną ofertę Internetu mobilnego T-Mobile w abonamencie >> 
 

W ofercie na kartę za pierwsze 7 GB zapłacisz tylko 5 zł, a przy każdym kolejnym doładowaniu dostaniesz bonusowe GB transferu.  
 

Dowiedz się więcej: Internet mobilny bez limitu danych – kiedy się sprawdzi i dlaczego warto go wybrać? 

Jak mieć dostęp do internetu w laptopie? Karta SIM w urządzeniu - infografika

Mobilny internet do laptopa – na abonament czy na kartę?  

W ofercie T-Mobile przygotowaliśmy dla Ciebie dwa rodzaje rozwiązań. Przenośny internet do laptopa w abonamencie daje Ci określoną pulę limitu do wykorzystania w ciągu miesiąca. Po przekroczeniu tej wartości nadal masz dostęp do sieci, ale maksymalna prędkość transmisji spada do końca cyklu. Internet mobilny do laptopa na abonament to dobry wybór, jeśli w Twojej okolicy nie ma infrastruktury sieciowej lub potrzebujesz korzystać z łącza internetowego w różnych lokalizacjach.  
 

Drugą opcję stanowi internet na kartę do laptopa bez umowy. W tym przypadku samodzielnie określasz limit danych i doładowujesz konto pakietem, który odpowiada Twoim potrzebom. To idealne rozwiązanie, kiedy na co dzień korzystasz z internetu stacjonarnego, a tylko sporadycznie potrzebujesz dostępu do sieci np. w podróży służbowej lub na wakacjach. Sprawdza się też w przypadku sporadycznego łączenia się z internetem. 
 

Poznaj ofertę internetu na kartę w T-Mobile >> 
 

Internet na kartę do laptopa – jak to działa? 

Internet bezprzewodowy do laptopa jest oparty na przesyłaniu danych przez sieć komórkową. Dlatego może stanowić alternatywę dla klasycznego, przewodowego łącza, zwłaszcza w sytuacji, gdy w Twojej okolicy nie ma dostępu do infrastruktury naziemnej. Internet na kartę pozwala na dużą elastyczność. Możesz uzyskać dostęp do sieci w dowolnym momencie, tylko wtedy, kiedy tego potrzebujesz. A kiedy nie korzystasz, nie płacisz. 

Korzystanie z laptopa podczas przerwy na kawę - bądź online kiedy tylko potrzebujesz

Internet na kartę do laptopa to najłatwiejszy sposób, aby mieć dostęp do sieci – bez umowy i prosty w obsłudze. Aby z niego korzystać, wystarczy aktywna karta SIM oraz urządzenie dostosowane do odbioru sygnału. Może nim być laptop (kartę SIM można włożyć bezpośrednio do urządzenia) lub router (mobilny lub domowy). Do łączenia się z siecią możesz wykorzystać też swój smartfon. Pełni on funkcję routera – przez Bluetooth lub punkt dostępowy Wi-Fi pozwala na połączenie z internetem.  
 

Jakie możliwości daje internet bezprzewodowy?  

Mobilny internet to przede wszystkim ogromna wygoda, szczególnie dla tych osób, które często zmieniają lokalizację. Powszechna dostępność i duży zasięg sprawiają, że jest on dobrą alternatywą dla internetu stacjonarnego. Na wakacjach, w kawiarni, nawet w trakcie podróży – internet mobilny do laptopa pozwala na swobodny dostęp do sieci wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz.
  

Dowiedz się więcej: Jak działa LTE? Czy LTE to 4G? Wszystko co musisz wiedzieć >> 
 

Bezprzewodowy internet ma jednak pewne ograniczenia, w większości związane z działaniem sieci komórkowej. Na prędkość transferu składa się wiele czynników, często niezależnych od dostawcy. Odległość od najbliższego nadajnika, bieżące obciążenie infrastruktury sieciowej, ukształtowanie terenu, gęstość zabudowy, a nawet warunki pogodowe – te wszystkie czynniki mają wpływ na to, jak działa internet mobilny.  

Parametry transferu i jakość połączenia są też ściśle związane z możliwościami wykorzystywanego sprzętu. Starsze modele laptopów, routerów lub smartfonów mogą istotnie zwalniać przesyłanie danych i utrzymywać mniej stabilny strumień danych.