Poradnik dla domu

Internet mobilny bez limitu danych – kiedy się sprawdzi i dlaczego warto go wybrać?

Zapoznaj się z naszym artykułem o nielimitowanym internecie mobilnym. Poznaj zalety, zastosowanie, rodzaje sieci (4G i 5G) i maksymalne prędkości dostępnych wariantów. Szukasz niezawodnego łącza do pracy? Oglądania meczów? A może rozmów ze znajomymi przez komunikatory? Poznaj nasze zestawienie i sprawdź, który internet mobilny bez limitów będzie dla Ciebie najlepszy! 

Co wyróżnia internet mobilny bez limitu danych? 

Mobilny internet bez limitu danych, czyli internet domowy w T-Mobile, to oferta, która jest dostępna dla posiadaczy smartfonów czy tabletów. W jej ramach otrzymujesz router z kartą SIM, który podłączysz w różnych miejscach – wystarczy dostęp do gniazdka. Możesz z niej skorzystać, jeśli znajdujesz się w zasięgu jednej z następujących sieci: 
 

 • 4G – to czwarta generacja technologii komórkowej, która dzięki technologii LTE oferuje szybki przesył danych i sporą przepustowość łącza, 
 • 5G – najnowszy standard, w którym prędkość internetu dochodzi do 20 GB/s (dla porównania – w przypadku 4G jest to maksymalnie 600 MB/s), a szybki transfer plików jest możliwy bez względu na to, jaka liczba użytkowników korzysta z sieci w danym momencie. 

 

Czytaj więcej na temat sieci 4G LTE oraz 5G >> 

 

Gdy Twój wybór padnie na nielimitowany internet domowy LTE bądź 5G, masz pewność, że: 
 

 • z sieci będziesz korzystał zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz, nie obawiając się o brak dostępu do niej – jest to szczególnie ważne w sytuacjach awaryjnych, gdy na przykład musisz szybko pozyskać dane kontaktowe do określonej instytucji, 
 • nie dojdzie do nagłego przerwania połączenia w wyniku zakończenia pakietu czasowego, obowiązującego na przykład przez 1 tydzień czy miesiąc, 
 • prędkość połączenia nie spadnie po przekroczeniu ustalonego transferu. 

 

Nielimitowany internet mobilny pozwala na pozyskiwanie informacji z sieci albo oglądanie filmów online bez ograniczeń – nie musisz zwracać uwagi na ilość pobieranych danych czy to, o jakiej porze dnia bądź nocy korzystasz z internetu. 

Kiedy najbardziej sprawdzi się internet mobilny bez limitu danych? 

 

Domowy, nielimitowany internet LTE czy 5G T-Mobile sprawdzi się w wielu sytuacjach. Warto go wybrać, jeśli często: 
 

 • surfujesz po sieci w różnych lokalizacjach, łącząc się ze znajomymi bądź współpracownikami poprzez wideorozmowy albo korzystając z map – każda tego typu aktywność, podobnie jak oglądanie telewizji online, wymaga sporego pakietu danych, 
 • zmieniasz miejsce pobytu, na przykład ze względu na prowadzoną edukację czy wyjazdy w delegacje. 

 

Mobilny internet bez limitu T-Mobile może działać także jako typowy, domowy internet stacjonarny. Dlatego jest on dobrym rozwiązaniem również wówczas, gdy nie chcesz lub nie możesz mieć dostępu do stałego łącza. Może to wynikać z czynników finansowych albo technologicznych – w niektórych regionach podpięcie domu do sieci wiązałoby się ze znacznymi wydatkami, poza tym nie wszędzie jest dostęp do naziemnej infrastruktury telekomunikacyjnej. 

Nielimitowany internet mobilny – dla kogo? 

 

Decydując się na internet mobilny bez limitu danych, możesz wybierać spośród ofert zróżnicowanych pod kątem czasu, na jaki podpisywana jest umowa oraz prędkości pobierania i wysyłania danych. Przepustowość łącza bez problemu dopasujesz do własnych potrzeb. 

 

Taki internet to korzystna opcja zarówno dla gospodarstw domowych, jak i firm, ponieważ parametry użytkowe są porównywalne. Rozwiązanie idealnie sprawdzi się wtedy, gdy w Twoim domu domownicy, często równocześnie, korzystają z sieci, zajmując się: 
 

 • oglądaniem filmów, wydarzeń sportowych czy telewizji poprzez platformy streamingowe, 
 • pracą zdalną, 
 • prowadzeniem rozgrywek online z udziałem wielu graczy. 

 

Sprawdź, jaki internet wybrać – LTE czy 5G? >> 
 

Dla kogo internet bez limitu danych - gracze, pracujący, użytkownicy telewizji internetowej - infografika
 

Domowy internet bez limitu pozwoli Ci cieszyć się dostępem do sieci bez potrzeby ciągłego sprawdzania tego, ile danych pozostało do wykorzystania w ramach wykupionego pakietu. Pamiętaj, że taki pakiet może szybko się skończyć, gdyż: 
 

 • przeglądanie stron internetowych pochłania od 50 do 100 MB na godzinę, 
 • rozmowa wideo za pośrednictwem komunikatora to transfer na poziomie około 3,5 MB/min, 
 • oglądanie filmu w rozdzielczości HD oznacza zużycie 3 GB na godzinę – w przypadku UHD jest to już 7 GB na godzinę, 
 • granie przez sieć dotyczy transferu nawet do 100 MB na godzinę. 

 

Oferta nielimitowanego internetu LTE albo 5G T-Mobile jest bardzo korzystna dla każdego, kto często wykorzystuje sieć i robi to poza domem albo równocześnie z innymi domownikami. 
 
Wypełnij formularz i sprawdź, co oferujemy w Twojej okolicy >> 

Jaki jest koszt nielimitowanego internetu? 

Jeśli chodzi o nielimitowany internet mobilny, jego koszt zależy od kilku czynników, w tym czasu trwania umowy, prędkości łącza oraz rodzaju wybranego routera – droższe modele zapewniają transmisję danych w oparciu o wydajną sieć 5G oraz pracę w ramach szybkiego standardu Wi-Fi 6. Ważne jest to, że cena systematycznie spada i obecnie szybki internet możesz kupić w rozsądnej cenie. 

 

W naszej ofercie T-Mobile przeznaczonej dla gospodarstw domowych koszt to: 
 

 • 60 zł/mies. w przypadku prędkości na poziomie do 30 Mb/s, 
 • 70 zł/mies. dla maksymalnej przepustowości 60 Mb/s. 
 • 90 zł mies. przy prędkości do 90 Mb/s

 

Nawet nielimitowany internet 5G, a więc oferujący najlepsze parametry użytkowe, w tym prędkość dochodzącą do 90 MB/s, jest dostępny w cenie poniżej 100 zł/mies. To bardzo korzystna oferta, którą warto się zainteresować.