Doładowania pre-paid

Internet bezprzewodowy w pracy zdalnej – czy prepaid to dobre rozwiązanie?

Dzięki przeczytaniu artykułu dowiesz się, czy internet na kartę jest dobrym rozwiązaniem podczas realizowania pracy zdalnej. Opiszemy, w jakich sytuacjach warto na niego postawić, a także na co trzeba zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Praca zdalna wymaga dostępu do szybkiej i wydajnej sieci. Czy jednak w tym przypadku dobrym pomysłem jest internet bezprzewodowy bez umowy w ofercie prepaid? Jeśli tak, jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przy jego wyborze?
SPIS TREŚCI

Co jest potrzebne, aby praca zdalna przebiegała efektywnie? Zadbaj o wydajny sprzęt, internet i akcesoria

Praca zdalna zapewnia szereg korzyści, w tym większą mobilność i elastyczność w godzeniu ze sobą życia prywatnego oraz zawodowego. Aby ją realizować, warto wyposażyć się w sprzęt komputerowy, czyli tradycyjnego peceta albo laptopa. Ten drugi przyda się bardziej, jeśli obowiązki zawodowe wykonujesz nie tylko w domu, ale też poza nim, w terenie.

Workation to nowa formuła pracy zdalnej, która oferuje wiele korzyści pracownikom i pracodawcy. Dowiedz się więcej na jej temat >>

W trakcie pracy zdalnej niezbędne będzie też urządzenie przenośne do komunikacji z szefem i współpracownikami (najlepszym wyborem jest nowoczesny smartfon) oraz szybki i wydajny internet bezprzewodowy bądź stacjonarny. Nie można również zapomnieć o ergonomicznym biurku i fotelu, wielofunkcyjnej drukarce oraz myszy i klawiaturze. Przydadzą się ponadto różnorodne przybory, jak zszywacz czy dziurkacz.

Jak urządzić w domu miejsce do pracy zdalnej? Zapoznaj się z praktycznymi wskazówkami >>

Jaki internet do pracy zdalnej wybrać – światłowód czy bezprzewodowy?

Szukasz najlepszej sieci do pracy zdalnej? W tej kwestii mogą pojawić się dylematy typu: światłowód czy internet przenośny do laptopa lub smartfona? Abonament czy karta?

Internet bezprzewodowy czy światłowód?

Zwykle najlepszą propozycją jest światłowód. Wynika to z tego, że pod kątem szybkości, wydajności i niezawodności praktycznie nie ma on sobie równych. Dzięki takiemu łączu nie trzeba martwić się na przykład o denerwujące przerwy w dostępie do sieci, które mogłyby znacznie utrudniać wykonywanie codziennych zadań.

Co jednak, jeśli światłowodu nie możesz zamontować w swoim domu czy mieszkaniu, bo na razie taka sieć nie jest dostępna w budynku? W tym wypadku pozostaje internet przenośny. Warto na niego postawić również wtedy, gdy:
 
  • pracujesz zdalnie także poza swoim miejscem zamieszkania;
     
  • często się przeprowadzasz, dlatego podpisanie na przykład 2-letniej umowy na internet stacjonarny w ogóle nie wchodzi w grę;
     
  • chcesz uniezależnić się od ewentualnych awarii światłowodu – wprawdzie zdarzają się one bardzo rzadko, ale jednak mogą mieć miejsce i przytrafić się w najmniej spodziewanym momencie, na przykład tuż przed wysyłką ważnych plików szefowi albo klientowi.
     
Warto podkreślić, że internet bezprzewodowy bez limitu nie ustępuje zbytnio światłowodowi pod względem prędkości przesyłu danych czy wydajności. Dotyczy to szczególnie najnowszego standardu, czyli sieci 5G.

Kobieta podczas pracy zdalnej w domu
 
Nie wiesz, na co się zdecydować – internet LTE czy 5G, a może światłowód? Pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję. Przeczytaj nasz kolejny poradnik >>

Internet na kartę czy na abonament?

Internet bez abonamentu pozwoli Ci zachować pełną kontrolę nad wydatkami, a także dostosować pakiet gigabajtów do Twoich indywidualnych potrzeb. W razie konieczności możesz też dokupić dodatkową paczkę i – tak jak w T-Mobile – skorzystać z bonusowych gigabajtów do wykorzystania przez długi czas, nawet do 150 dni. Karta to także brak konieczności podpisania umowy z operatorem i możliwość łatwej zmiany oferty w dowolnym momencie.

Jeśli nie wiesz, jaki internet do pracy zdalnej wybrać, poza ofertą na kartę pozostaje Ci jeszcze ta z abonamentem. Może ona wprawdzie zapewnić nielimitowany dostęp do sieci, ale zwykle jest to możliwe tylko w najdroższych pakietach. Dlatego może się okazać, że karta będzie bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Zawsze warto rozważyć wszystkie za i przeciw w przypadku obu rozwiązań i wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby.

Sięgnij po dodatkowe informacje na temat zalet i wad oferty na kartę oraz na abonament przy zakupie telefonu u operatora >>

Internet przenośny do pracy zdalnej – co warto wziąć pod uwagę przy jego zakupie?

Aby internet na kartę bez umowy spełnił Twoje oczekiwania w trakcie pracy zdalnej, sprawdź, jaką prędkość oferują poszczególni dostawcy (najlepiej postawić na sieć 5G z szybkością nawet do około 1 Gb/s) oraz jakie pakiety są u nich dostępne, a więc ile gigabajtów danych możesz mieć do dyspozycji co miesiąc. Zorientuj się ponadto w zasięgu sieci oraz w jakości usług świadczonych przez operatorów. Pomogą Ci w tym opinie użytkowników zgromadzone w internecie.

Zobacz także: Czym jest i jakie zalety ma sieć 5G? Jakie są jej zastosowania i jakie wyzwania niesie jej intensywny rozwój?

Dlaczego warto wybrać internet domowy na kartę od T-Mobile do pracy zdalnej? - lista - infografika
 

Gdzie kupisz najlepszy internet na kartę do pracy zdalnej?

Dylemat związany z tym, jaki internet do pracy zdalnej wybrać, możesz rozwiązać bardzo łatwo. Wystarczy, że wybierzesz internet na kartę od T-Mobile. Dzięki niemu możesz korzystać z superszybkiej sieci 5G, swobodnie wybierać spośród różnorodnych pakietów i kupować dodatkowe gigabajty z bonusami, a także zarządzać swoim numerem niezwykle wygodnie, w aplikacji Mój T-Mobile.

FAQ

1. Ile GB jest potrzebne do pracy zdalnej?

Wszystko zależy od tego, jak długo w ciągu dnia pracujesz oraz jakie zadania realizujesz za pomocą sieci. Pakiet gigabajtów warto dopasować do własnych potrzeb – może to być zarówno 10 GB czy 50 GB, jak i 200 GB na miesiąc.

2. Jaka prędkość internetu do nauki zdalnej?

Najlepiej wybrać sieć z prędkością minimum 300 Gb/s.

3. Jaki router do pracy zdalnej?

Świetną propozycją jest router Home Box od T-Mobile, który obsługuje sieci dużych prędkości, czyli 4G LTE i 5G, oraz nowoczesny standard Wi-Fi 6, a także zapewnia niskie opóźnienia na przykład podczas wideokonferencji i zapobiega zakłóceniom ze strony pobliskich sieci internetowych.

4. Co jest potrzebne do pracy zdalnej?

Przydadzą się komputer lub laptop, klawiatura i mysz, smartfon oraz szybki internet. Niezbędne będą również ergonomiczne biurko i fotel czy drukarka wielofunkcyjna.

Inne artykuły z tej kategorii