Poradnik dla użytkownika

Gadżety do biegania, które warto mieć pod ręką

W naszym artykule przedstawimy Ci najlepsze i najprzydatniejsze gadżety dla biegaczy. Odkryj innowacyjne technologie, które pomogą Ci śledzić postępy treningowe, monitorować tętno, nawigować trasę i utrzymać motywację na najwyższym poziomie. Czy chcesz zdobyć nowe rekordy, czy po prostu cieszyć się ruchem na świeżym powietrzu, gadżety do biegania będą Twoim niezawodnym towarzyszem na każdym kroku. 

Dlaczego warto wyposażyć się w gadżety dla biegaczy? 


Gadżety biegacza przydadzą się każdemu, kto uprawia sport amatorsko bądź wyczynowo, i nie ma znaczenia poziom zaawansowania – to świetne rozwiązanie zarówno dla początkującego, jak i profesjonalnego biegacza. Ich zakup jest korzystny, gdyż ułatwiają one: 
 
 • treningi – umożliwiają stałe monitorowanie różnych parametrów, na przykład ciśnienia tętniczego, 
 • radzenie sobie w różnych nieprzyjemnych sytuacjach, między innymi w trakcie deszczu, 
 • utrzymanie wysokiej motywacji dzięki śledzeniu postępów. 

Gadżety do biegania warto wybrać także z tego względu, że dzięki nim sprzęt elektroniczny, który zabierasz ze sobą, nie ulegnie zniszczeniu. Nawet w kryzysowej sytuacji, związanej na przykład z kontuzją, zachowasz kontakt ze światem zewnętrznym. Takie gadżety ponadto umożliwiają zachowanie łączności z członkami rodziny, nawet jeśli bieganie odbywa się na odludziu, w dzikich ostępach leśnych. 

Polecane elektroniczne gadżety biegacza 


Przydatne gadżety do biegania to między innymi opaski sportowe na rękę, czyli smartbandy. Pozwalają one wygodnie: 
 
 • śledzić postępy treningowe, 
 • monitorować różne parametry, np. tętno, spalone kalorie, poziom nawodnienia organizmu czy przebyty dystans. 

W trakcie ruchu przydatne gadżety do biegania to również słuchawki douszne, które wkłada się do uszu. Najlepiej wybrać model, który: 
 
 • działa bezprzewodowo, np. za pomocą technologii Bluetooth, dzięki czemu w trakcie biegu nie ma problemów z zaplątanym kablem, 
 • jest odporny na wilgoć i kurz, 
 • ma dodatkowe funkcje, jak system redukcji szumów czy możliwość nawiązywania i odbierania połączeń. 

Pamiętaj, że takie gadżety dla biegaczy mogą wypadać z uszu podczas intensywnego biegu. Alternatywą są słuchawki nauszne, z pałąkiem lub bez, które dają komfort w trakcie użytkowania i stwarzają dobrą izolację od hałasów dobiegających z otoczenia, jednak wadą jest to, że przy dłuższym użytkowaniu mogą uciskać uszy. 


Sprawdź, jakie słuchawki nauszne wybrać >> 


Nie wiesz, jakie gadżety do biegania wybrać? Nie musisz tracić czasu na szukanie odpowiednich produktów, gdyż wystarczy, że kupisz zestaw Smart Home Sport oferowany przez T-Mobile. Składa się on z: 
 
 • inteligentnej opaski sportowej z dużym kolorowym wyświetlaczem z ponad 65 motywami, mającej 11 profesjonalnych trybów sportowych oraz funkcję monitorowania tętna przez całą dobę, 
 • słuchawek bezprzewodowych z dotykowym sterowaniem, podwójnym mikrofonem umożliwiającym prowadzenie rozmów oraz łatwym parowaniem z urządzeniami wyposażonymi w systemy Android oraz iOS. 

Uzupełnieniem zestawu jest elektroniczna waga łazienkowa. Ma ona funkcję automatycznej identyfikacji użytkownika oraz zaawansowane sensory umożliwiające dokładną analizę wagi i innych parametrów ciała. 

 Gadżety dla biegacza - czego potrzebujesz do efektywnego treningu - opaska sportowa na rękę, słuchawki douszne, waga łazienkowa - infografika

Gadżety do biegania, które ułatwią Ci ruch ze smartfonem 


Zabranie ze sobą smartfona na bieganie jest bardzo korzystne, gdyż: 
 
 • pozwala zachować kontakt z innymi osobami, co jest przydatne w sytuacjach awaryjnych, gdy dojdzie na przykład do kontuzji nogi, 
 • umożliwia słuchanie ulubionej muzyki w trakcie biegu. 

Telefon daje ponadto dostęp do różnorodnych aplikacji ułatwiających treningi. Na przykład Pacer Pedometer ma takie funkcje, jak monitorowanie liczby kroków i utraty wagi, z kolei Adidas Running by Runtastic udostępnia trenera głosowego oraz opcję Powersong, pozwalającą na słuchanie motywującej muzyki. Inne polecane aplikacje to Strava czy RunKeeper. 

Jeśli chodzi o przydatne w trakcie ruchu gadżety, bieganie ze smartfonem umożliwi Ci opaska na telefon, którą umieścisz dokładnie tam, gdzie będziesz miał najwygodniejszy dostęp do ekranu – możesz ją zamocować zarówno do ramienia, jak i nadgarstka, na prawej bądź lewej ręce. Warto ją mieć ze sobą, gdyż: 
 
 • umożliwia bezpieczne przechowanie telefonu w trakcie ruchu – nie musisz trzymać go w ręku, dzięki czemu nie ma ryzyka, że smartfon spadnie na ziemię, 
 • chroni smartfon przed deszczem czy gradem, o czym decyduje wodoodporny pokrowiec, 
 • daje stabilność – opaska ma rzep oraz regulację za pomocą pasków. 

Możesz wyposażyć się również w pas biodrowy, saszetkę (nerkę) albo plecak biegowy, w których, poza smartfonem, umieścisz klucze i pieniądze. Takie gadżety biegacza są użyteczne, jeśli nie masz potrzeby ciągłego spoglądania na ekran. 

Gdy uprawiasz jogging wieczorami, przyda się ponadto latarka czołowa oraz odblaski. Bez względu na porę dnia i pogodę warto założyć antypoślizgowe nakładki na buty, dzięki którym unikniesz ryzyka kontuzji na przykład w trakcie deszczu.