JAK KORZYSTAĆ Z TELEFONU ZA GRANICĄ

Co zrobić przed wyjazdem za granicę

Aktywacja usługi roaming

Aby korzystać z telefonu na kartę poza granicami Polski, musisz mieć aktywną usługę roamingu międzynarodowego. Usługa jest bezpłatnie aktywowana każdemu użytkownikowi telefonu na kartę. Usługą możesz dowolnie zarządzać korzystając z pomocy konsultanta Biura Obsługi Użytkownika pod numerem *9602 (opłata wg cennika). Zmiana usługi zostanie potwierdzone przez SMS.

Ważne informacje przed wyjazdem za granicę

  • Wyjeżdżając z Polski, powinieneś mieć ze sobą przydatne numery telefonów. W trosce o Twoje bezpieczeństwo otrzymasz je od nas. Wyślemy Ci dane teleadresowe najbliższej ambasady lub konsulatu RP, numer alarmowy, biuro numerów i inne numery dostępne w sieci lokalnego operatora roamingowego.
  • Gdy włączysz telefon za granicą, powitamy Cię jako pierwsi. Prześlemy Ci SMS-y z informacjami, jak połączyć się z Biurem Obsługi Abonenta oraz pocztą głosową.
  • Podamy Ci ceny za korzystanie z roamingu.
  • Jeśli chociaż na 48 godz. wylogujesz się z danej sieci zagranicznej, ponownie wyślemy Ci zaktualizowaną wiadomość powitalną.

Jak dzwonić i pisać z zagranicy

Nie zapomnij, aby numer swojego rozmówcy wpisać w formacie międzynarodowym, koniecznie z numerem kierunkowym kraju, do którego dzwonisz. Przykładowo, dzwoniąc do Biura Obsługi Użytkownika, wybierasz +48 9602.


Nie nadużywaj polskich znaków narodowych w wiadomościach tekstowych. Zamieszczanie ich może spowodować wyższe koszty korzystania z usługi SMS.

Adnotacja

Limit wydatków na transmisję danych (Mobilny Internet) w Roamingu: Z dniem 15 maja 2023 r. zmianie ulega wysokość kwotowego domyślnego limitu wydatków na transmisję danych (Mobilny Internet) w usłudze roamingu międzynarodowego i wynosić będzie 235,64 PLN netto (289 PLN brutto) co stanowi równowartość 50 EUR netto. Po jego wykorzystaniu będziesz mógł zwiększyć do końca Cyklu Rozliczeniowego swój limit o kolejną kwotę 235,64 PLN netto (289 PLN brutto). W dowolnej chwili możesz ustawić swój własny limit wydatków na transmisję danych w roamingu.

Czy ten artykuł był pomocny?

Potrzebujesz kontaktu z konsultantem?

Znajdź salon