Poradnik dla domu

Jak włączyć internet w telefonie?

Czy kiedykolwiek miałeś problem dotyczący braku dostępu do internetu w telefonie? Chciałbyś dowiedzieć się, jak włączyć transmisję danych mobilnych na swoim urządzeniu? W tym artykule przejdziemy krok po kroku przez proces włączania internetu na różnych platformach, takich jak Android i iOS. Pokażemy Ci, jak skonfigurować ustawienia sieci, abyś zawsze miał dostęp do internetu. 

Dlaczego warto wiedzieć, jak włączyć internet w smartfonie? 

Wiedza na temat tego, jak włączyć internet w telefonie, jest potrzebna, gdyż pozwoli Ci swobodnie korzystać z sieci. Dzięki temu możesz: 
 
 • przeglądać witryny internetowe, w tym media społecznościowe; 
 • pobierać pliki przesłane na przykład przez współpracowników; 
 • uczestniczyć w rozgrywkach sieciowych; 
 • komunikować się z rodziną czy ze znajomymi; 
 • zdalnie pracować lub uczyć się. 

Niektóre osoby, na przykład początkujący użytkownicy, mogą mieć problemy z uruchomieniem internetu. Aby temu zaradzić, trzeba wiedzieć, jak włączyć LTE w telefonie. Jest to istotne, gdyż uruchomienie Wi-Fi pozwoli Ci uniknąć ponoszenia opłat za korzystanie z komórkowej transmisji danych. 

Pamiętaj, że internet daje ogromne możliwości. Szczególnie funkcjonalne są telefony z obsługą sieci 5G, które możesz kupić w naszym sklepie. Jeśli wybierzesz jeden z nich, zyskasz dostęp do superszybkiego i wydajnego internetu. Dzięki niemu możesz korzystać na przykład ze streamingu w jakości 4K bądź słuchać muzyki w technologii Hi-Fi, a nawet Master. 

Pasażer w samochodzie korzysta z aplikacji w smartfonie.

Jak włączyć internet w telefonie? 

Istnieje kilka sposobów na to, jak włączyć internet w smartfonie. Każdy z nich jest dostępny z poziomu menu. W urządzeniach z systemem Android: 
 
 • przesuń palcem w dół ekranu, kliknij ikonę Wi-Fi (symbol trzech łuków i jednej kropki), wybierz odpowiednią sieć z listy i wpisz hasło, które znajdziesz w umowie lub na obudowie routera (w przypadku sieci Wi-Fi w bibliotekach lub lokalach gastronomicznych o hasło warto poprosić obsługę) – jeśli planujesz korzystać z danej sieci przez dłuższy czas, zaznacz opcję „Automatyczne ponowne łączenie”, dzięki czemu nie będziesz musiał każdorazowo wpisywać hasła; 
 • wejdź w „Ustawienia”, a dalej „Połączenia” i „Wi-Fi”. 

W iPhone’ach internet włączysz po wejściu w centrum sterowania (przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu) lub w „Ustawienia”. Następnie wybierz zakładkę „Sieć komórkowa” bądź „Dane mobilne” i zaznacz „Dane sieci kom.”. 

O tym, że internet został włączony i działa, świadczy symbol Wi-Fi z dwiema migającymi strzałkami. Znajdziesz go w prawym górnym rogu ekranu smartfona, obok ikon zasięgu oraz baterii. 

Pamiętaj, że o tym, jak włączyć internet w telefonie, warto wiedzieć nie tylko po zakupie nowego urządzenia. Przyda się to również, gdy: 
 
 • wyjedziesz na wakacje i będziesz musiał skonfigurować nową sieć, aby móc z niej skorzystać – właściciele wielu hoteli, pensjonatów i domków letniskowych udostępniają swoim gościom darmowe Wi-Fi; 
 • pojawią się problemy z dostępem do sieci, jak brak sygnału (świadczy o tym symbol wykrzyknika, który widoczny jest zamiast migających strzałek obok ikony Wi-Fi) – w takiej sytuacji warto wejść w ustawienia i sprawdzić na liście, czy dotychczas używana sieć jest dostępna. 

Włączenie internetu jest łatwe bez względu na to, czy używasz telefonu z systemem Android, czy iOS. Nawet jeśli przejdziesz na urządzenie mało znanego producenta czy z innym systemem, procedura wygląda podobnie. 

Sposoby na włączenie internetu w telefonie: Android, iOS - infografika.

Jak włączyć internet LTE w telefonie? 

LTE to standard przesyłu danych stosowany w ramach sieci 4G, który zapewnia prędkość na poziomie nawet 600 Mb/s. Jeśli wybierzesz internet mobilny LTE, będziesz cieszył się możliwością niezawodnego i nieprzerwanego korzystania ze stron WWW i aplikacji mobilnych, grania w gry online czy oglądania filmów i seriali w wysokiej jakości, bez względu na to, w jakim miejscu się znajdziesz. To świetne rozwiązanie, gdy często się przemieszczasz i podróżujesz, a nie chcesz rezygnować z dostępu do sieci. 

Jeśli szukasz informacji, jak włączyć LTE w telefonie, bez względu na używany przez Ciebie system zrobisz to w ustawieniach telefonu. W smartfonie z: 
 
 • Androidem – wejdź w „Połączenia” i „Sieci komórkowe”, a następnie zaznacz „Włącz LTE” – możesz także w polu „Tryb pracy sieci” ustawić automatyczne łączenie LTE/3G/2G, co pozwoli Ci korzystać z szybkiego internetu LTE wszędzie tam, gdzie jest do niego dostęp; 
 • systemem iOS – przejdź do zakładek „Sieć komórkowa” i „Opcje danych kom.”, ewentualnie „Mobile Data” („Dane mobilne”), i zaznacz „Włącz LTE”. 

Włączenie internetu LTE w telefonie pozwoli Ci korzystać z wydajnego i stabilnego łącza. Pamiętaj, że w niektórych miejscach masz również dostęp do jeszcze szybszej sieci 5G od T-Mobile. 

Sprawdź, jaki internet wybrać – LTE czy 5G >>