Czas przywrócić magię...
Tak, naprawdę do tego… doszło. Stworzyliśmy inteligentną bieliznę, która wyciszy telefon partnerki lub partnera i zbliży Was do siebie. Czy to na pewno najlepszy sposób na udany związek? Co zrobić, żeby nasze cyfrowe życie nie wpływało negatywnie na prawdziwe relacje?
Sprawdź Connected Underwear, ale przede wszystkim, dowiedz się jak być bliżej ze swoją drugą połówką!
Rozwiązanie jest w Twoich rękach!
WYPRÓBUJ NASZE PROSTE PORADY!
Android
iOS
Tryb cichy - mniej zdekoncentrowani, bardziej obecni
Odłącz się na chwilę od wszelkich dźwięków telefonu - powiadomień z serwisów społecznościowych itd. Przełącz telefon w tryb cichy za pomocą przycisków regulacji głośności z boku telefonu. Naciskaj ikonkę głośnika “Wycisz” na wyświetlaczu dopóki tryb dźwięku zmieni się w nieaktywny. W analogiczny sposób możesz wyłączyć wibracje.
Świecący ekran odstrasza partnerkę/partnera...
Potrzebujecie trochę spokoju i prywatności? Po to właśnie stworzono tryb “Nie przeszkadzać”. Ikonkę trybu znajdziesz w ustawieniach telefonu, w zakładce “Dźwięki i wibracja”. Możesz też aktywować tryb, przesuwając palcem w dół z górnej krawędzi ekranu. Następnie wybierz opcję “Nie przeszkadzać”. Gotowe? Teraz możesz cieszyć się chwilami intymności bez telefonu.
Planowanie nie zawsze psuje zabawę
Odrobina organizacji czasem nie zaszkodzi, zwłaszcza jeśli pozwoli Ci to spędzić trochę więcej czasu z bliską osobą. Wypróbuj tę małą sztuczkę. Otwórz “Nie przeszkadzać” w Ustawienia > Dźwięki i wibracja. Teraz określ dni i godziny, w których Twój telefon nie będzie informował Cię o nadchodzących połączeniach ani wysyłał Ci notyfikacji.
W nagłych, nieromantycznych wypadkach...
Możesz ustawić warunki wyciszenia Twojego telefonu w: Ustawienia > Dźwięki i wibracja > Nie przeszkadzać > Zezwól na wyjątki. Tu skonfigurujesz własne reguły dla przychodzących połączeń i wiadomości od określonych kontaktów: np. pozwól na połączenia podczas włączonego trybu “Nie przeszkadzać”, jeśli ta sama osoba zadzwoni więcej niż raz w ciągu 15 minut.
Tryb cichy - mniej zdekoncentrowani, bardziej obecni
Odłącz się na chwilę od wszelkich dźwięków telefonu - powiadomień z serwisów społecznościowych itd. Przełącz telefon w tryb cichy za pomocą przełącznika dzwonka/wyciszenia głośności, który znajduje się z boku lub u góry telefonu. Kiedy przełącznik pokazuje kolor pomarańczowy, Twój iPhone nie będzie dzwonił ani odtwarzał dźwięków powiadomień. Możesz to również zrobić dostosowując przyciski głośności w Ustawienia > Dźwięki i haptyka > zezwól na >Zmieniaj przyciskami.
Świecący ekran odstrasza partnerkę/partnera...
Potrzebujecie trochę spokoju i prywatności? Po to właśnie stworzono tryb “Nie przeszkadzać”, który włączysz w ustawieniach, w zakładce “Nie przeszkadzać”. Możesz też aktywować tryb w centrum sterowania, wciskając ikonkę księżyca. Gotowe? Teraz możesz cieszyć się chwilami intymności bez telefonu.
Planowanie nie zawsze psuje zabawę
Odrobina organizacji czasem nie zaszkodzi, zwłaszcza jeśli pozwoli Ci to spędzić trochę więcej czasu z bliską osobą. Wypróbuj tę małą sztuczkę.
Wejdź w: Ustawienia > Nie przeszkadzać i włącz opcję > Wg harmonogramu.
Następnie ustaw czas, kiedy Twój telefon nie będzie informował Cię o nadchodzących połączeniach ani wysyłał Ci notyfikacji.
W nagłych, nieromantycznych wypadkach...
Możesz ustawić własne warunki wyciszenia Twojego telefonu.
W Ustawienia > Nie przeszkadzać > możesz zezwolić na połączeniach od Twoich ulubionych kontaktów.
Włącz opcję „Powtórne połączenia”, wtedy połączenie nie zostanie wyciszone jeśli ktoś zadzwoni dwukrotnie w ciągu trzech minut.
Andrzej Depko

Andrzej Depko jest doktorem nauk medycznych i specjalistą z zakresu seksuologii. Od lat popularyzuje wiedzę na temat seksualności, m.in. poprzez publikację książek, prowadzenie audycji radiowych czy udział w programach telewizyjnych.

Jest m.in. prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, członkiem zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i kierownikiem studiów podyplomowych „Seksuologia kliniczna” na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

WSKAZÓWKI OD DR. ANDRZEJA DEPKO
20 minut bliskości dziennie
Tyle czasu spędzonego codzienne z partnerem może wywierać pozytywny wpływ na pogłębienie relacji. Wydaje się, że to niewiele? Klucz tkwi w konsekwencji – jest to niezbędne minimum, które powinniśmy zapewniać swojemu partnerowi każdego dnia. Wsłuchujmy się dokładnie w słowa drugiej połówki, niezależnie, czy dotyczą marzeń, czy zmartwień. Przy tej okazji zwróćmy uwagę na detale – powiadomienia nieustannie przychodzące na telefon są w stanie zdekoncentrować nawet najbardziej skupioną osobę. Dlatego podczas wspólnych chwil urządzenia najlepiej odłożyć na bok – na tyle daleko, aby nie były dostępne w zasięgu ręki.
Przez żołądek naprawdę można trafić do serca
Wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków ma tę zaletę, że podczas obu tych czynności z łatwością możemy poświęcić uwagę także partnerowi. Całą filozofię można sprowadzić do stwierdzenia „pary, które gotują razem, zostają razem”. Najlepsze potwierdzenie tej tezy stanowią badania, które wskazują, że w związkach dbających o wspólne spędzanie czasu przy kolacji, jest też więcej śmiechu i… seksu! Jest tylko jeden warunek – w gotowaniu w duecie czy kolacji przy świecach nie powinny uczestniczyć telefony.
Tryb „Nie przeszkadzać”
Wspólne spędzanie czasu to ważny sposób pielęgnowania uczuć. Zacznijcie więc uruchamiać w smartfonie tryb „Nie przeszkadzać”, aby móc naprawdę skupić się na partnerze podczas wspólnego gotowania czy rozmowy. Ostatecznie, jeśli komuś naprawdę zależy na skontaktowaniu się z nami, może zadzwonić kilka razy. Zdecydowana większość spraw może jednak poczekać na dogodniejszy moment.
Zwyczaje łóżkowe
Jeżeli to tylko możliwe, unikajmy ładowania telefonu w pobliżu łóżka. W przeciwnym razie trudno oprzeć się pokusie zajrzenia w ekran tuż przed snem. Tymczasem jest to idealny moment na spędzenie kolejnych kilku minut razem, oczywiście z pocałunkiem na dobranoc włącznie. Warto pomyśleć przed snem o trzech rzeczach, za które kochamy naszą drugą połówkę. Nim się obejrzymy, będziemy spać wtuleni w nasze szczęście.
Dzień dobry, skarbie!
Pary, które budzą się o podobnej porze, mają zbliżony rytm poranny. Warto docenić i nacieszyć się tymi ulotnymi chwilami, zanim znowu wkroczymy w wirtualny świat. W ten sposób damy wyraz naszej dbałości o relację, a partnerowi udowodnimy, że jest naszym absolutnym priorytetem, a nie zaledwie jedną z wielu opcji.
KIEDY NIC INNEGO NIE DZIAŁA, WYPRÓBUJCIE Connected Underwear
CO JEST W ŚRODKU?
  • Materiałowy woreczek z dwiema sztukami bielizny
  • 2 chipy
  • Ulotka z instrukcją
TERAZ ZACZYNA SIĘ MAGIA
Partnerkę/partnera pochłonął telefon?
Włóż Connected Underwear i zbliż się do niej/niego.
Partnerka/partner dostanie powiadomienie na swój telefon.
Partnerka/partner aktywuje LoveMode i wszystko, co Was rozprasza, zostanie zablokowane.
LoveMode włączony. Muzyka gra. Czas się do siebie zbliżyć.