PORADNIK T-MOBILE DLA DOMU

Instalacja światłowodu i TV w domu jednorodzinnymMontaż Internetu światłowodowego i telewizji z dekoderem w domu jednorodzinnym to zadanie dla specjalistów. Na szczęście ekipy współpracujące z T-Mobile zadbają o to, by instalacja przebiegła szybko i sprawnie.

Instalacja światłowodu i telewizji w domu jednorodzinnym. Krok po kroku.

 • 1
  Umówienie wizyty
 • 2
  Instalacja światłowodu TV
 • 3
  Wybór miejsca na router i dekoder
 • 4
  Konfiguracja urządzeń
 • 5
  Podpisanie protokołu odbioru

Umówienie spotkania i przygotowanie się do instalacji

Ustal dogodną dla siebie datę spotkania, a my potwierdzimy ją SMS-em (z numeru 880 50 50 50). Mamy dostępnych naprawdę sporo terminów.


Dzień przed instalacją monter zadzwoni, aby ustalić szczegóły. Pamiętaj, by nie przeoczyć połączenia. W czasie oczekiwania na montera możesz przemyśleć i wyznaczyć miejsce instalacji.

Instalacja bez problemu i bez bałaganu

Proces podłączania może być nieco dłuższy, jeśli do tej pory nie korzystałeś/aś ze światłowodu. Zakres prac instalatora w przypadku domu jest większy niż w mieszkaniu.


Montaż urządzeń T-Mobile przez instalatora

Rozwiązania T-Mobile na co dzień

Warto zarezerwować sobie cały dzień na montaż, ale mając z tyłu głowy myśl, że taka jednorazowa instalacja będzie służyć na długie lata. Zyskujesz cały dom połączony. Bez ograniczeń.

Ustawienie routera i dekodera

Następnie określ, gdzie w Twoim domu mają być zamontowane urządzenia zapewniające dostęp do Internetu i telewizji (dekoder i router). Pomyśl o centralnym miejscu w budynku, najlepiej w tym pokoju, w którym głównie korzystasz z Internetu.


TUTAJ poznasz przydatne wskazówki na temat prawidłowego ustawienia routera.


Pamiętaj jednak o tym, że nie musisz znać się na wszystkim. Jeśli technik uzna, że w jakimś miejscu urządzenie sprawdzi się lepiej, to na pewno zaproponuje takie rozwiązanie.


Adnotacja

Porada eksperta T-Mobile dla Domu : „W T-Mobile montujemy wyłącznie sprzęt klasy premium z ultraszybkim Wi-Fi. Jednak w przypadku dużych domów niekiedy może być konieczne zastosowanie dodatkowego wzmacniacza Wi-Fi lub Mesh. Więcej na temat wzmacniaczy i polecanych urządzeń tego typu piszemy TUTAJ

Konfiguracja dekodera

Kolejnym krokiem, którym zajmie się specjalista, jest instalacja urządzeń domowych np. dekodera TV Box, który zmieni salon w centrum domowej rozrywki. Monter połączy urządzenie z telewizorem, za pomocą kabla HDMI, z routerem za pomocą kabla Ethernet i podłączy zasilanie. Następnie skonfiguruje dekoder zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.


Gotowe! Można potwierdzić odbiór instalacji i korzystać.

Rodzinna rozrywka z szybkim internetem od T-Mobile

Szybko, łatwo i przede wszystkim w atrakcyjnej cenie otrzymujesz niezawodne połączenie Wi-Fi i nowoczesną telewizję.


Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami z serii “Poradnik T-Mobile dla Domu”.