Poradnik dla użytkownika

Jaki telefon z dobrą baterią? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Artykuł pokaże Ci różne modele telefonów, które wyróżniają się wytrzymałością baterii. Przeczytasz o kluczowych czynnikach, takich jak pojemność baterii, optymalizacja energii i tryby oszczędzania, które sprawią, że Twój telefon będzie działał przez dłuższy czas. Poznasz również praktyczne wskazówki dotyczące wyboru telefonu z dobrą baterią z uwzględnieniem Twojego stylu życia. 

Dlaczego warto zdecydować się na telefon z dobrą baterią? 

Smartfon z dużą baterią jest przydatny dla każdego użytkownika telefonu. Dzięki niemu możesz: 
 
 • dłużej użytkować sprzęt bez potrzeby korzystania z ładowarki – jest to ważne na przykład wówczas, gdy często się przemieszczasz, a także w trakcie wycieczki pieszej albo rowerowej, gdy nie masz dostępu do zasilania; 
 • sięgać po aplikacje mobilne, oglądać filmy w wysokiej jakości czy grać w gry online bez obaw o to, że bateria szybko się rozładuje – mogłoby to być denerwujące na przykład wtedy, gdy urządzenie wyłączy się tuż przed końcem ważnego odcinka ulubionego serialu; 
 • sprawnie reagować w sytuacjach awaryjnych – dzięki mniejszemu ryzyku rozładowania telefonu zachowasz kontakt ze światem zewnętrznym nawet podczas samotnych wędrówek po ostępach leśnych. 

Pamiętaj, że telefony z dużą baterią zwykle nie wymagają zakupu powerbanku, co jest korzystne pod kątem finansowym. 

Na co zwrócić uwagę, jeśli chcesz kupić i eksploatować smartfon z dobrą baterią? 

Jeśli zamierzasz użytkować telefon z dobrą baterią, kluczowym parametrem jest jej pojemność – minimum to 4000 mAh, a w przypadku urządzeń z ekranem powyżej 6,5″ co najmniej 4500–5000 mAh. Parametr ten trzeba jednak dopasować do indywidualnego sposobu użytkowania smartfona, dlatego warto wiedzieć, co w telefonie zużywa najwięcej energii. Chodzi o: 
 
 • wysoką rozdzielczość ekranu, na przykład Full HD+ (2160 × 1080 pikseli) czy QHD (3200 × 1800 pikseli); 
 • dużą częstotliwość odświeżania, na poziomie 90 czy 120 Hz zamiast 60 Hz; 
 • włączoną nawigację GPS; 
 • uruchomione moduły łączności bezprzewodowej, w tym Bluetooth czy NFC; 
 • użytkowanie gier online albo streamingu filmów i seriali; 
 • aplikacje działające w tle, z których w danym momencie nie korzystasz – na przykład Gmail stale ściąga wiadomości, a Facebook wysyła powiadomienia o nowych postach w grupach, do których należysz. 

Nawet jeśli masz telefon z dobrą baterią, zużycie energii może być spore, co sprawia, że musisz ładować smartfon co 1–2 dni. Aby temu zaradzić, wykorzystaj następujące sposoby na poprawę wydajności baterii: 
 
 • zmniejsz jasność obrazu do około 60–70% maksymalnej wartości oraz skróć czas działania wygaszacza ekranu, na przykład do jednej minuty – zrobisz to w ustawieniach, wchodząc w zakładkę „Wyświetlacz”, choć czasem wystarczy rozwinięcie menu szybkiego dostępu (trzeba przesunąć ekran od góry ku dołowi), gdzie znajdziesz odpowiednią opcję; 
 • wybierz ciemny motyw ekranu, gdy w Twoim telefonie jest ekran OLED – jest to korzystne nie tylko ze względu na niższe zużycie baterii, ale również to, że ekran będzie lepiej widoczny w nocy; 
 • wyłącz moduły Wi-Fi, Bluetooth i GPS oraz aplikacje działające w tle, jeśli ich nie używasz; 
 • regularnie aktualizuj aplikacje, dzięki czemu poprawisz płynność ich działania – możesz ustawić automatyczne aktualizacje, wchodząc do Sklepu Play i ustawień, ale pamiętaj, że takie rozwiązanie może spowodować pobieranie dużej ilości danych w jednym momencie. 

Dobrym sposobem na to, aby wydłużyć żywotność w baterii w smartfonie, jest również ograniczenie nagrywania filmów wideo w technologii Full HD. 

Jak poprawić wydajność baterii w Twoim smartfonie - redukuj jasność ekranu, wybieraj ciemne motywy, wyłączaj zbędne moduły, aktualizuj aplikacje - infografika 

Polecane telefony z dużą baterią 

W naszej ofercie znajdziesz smartfony z dobrą baterią w różnych przedziałach cenowych, czyli: 
 
 • do 1000 zł – polecane modele to Xiaomi Redmi 10C czy Motorola Moto G23; 
 • od 1000 do 2000 zł – Samsung Galaxy A53 5G, OPPO Reno7; 
 • od 2000 do 5000 zł – Motorola Edge 40 5G, Xiaomi 13 5G; 
 • powyżej 5000 zł – Apple iPhone 14 Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra 5G. 

Każdy taki telefon z dobrą baterią kupisz w naszym sklepie internetowym. Mamy elastyczną ofertę, przeznaczoną dla osób, które chcą wybrać nowy numer bądź przenieść go od innego operatora. Smartfon możesz nabyć oddzielnie lub wybierając abonament od T-Mobile, który jest bardzo korzystną propozycją – w cenie już od 40 zł/mies. otrzymasz nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, pakiet internetu oraz bezpłatny dostęp do serwisu z audiobookami i e-bookami Legimi czy aplikacji TIDAL, umożliwiającej słuchanie muzyki. 

Oferta T-Mobile dla młodych użytkowników – Summer of Youth 

Mamy ogromną przyjemność zapowiedzieć naszą nową, rewolucyjną ofertę abonamentową stworzoną specjalnie dla osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia. Ta promocja to odpowiedź na potrzeby dynamicznego pokolenia młodych ludzi, którzy poszukują elastycznego, przystępnego cenowo rozwiązania, które pozwoli im pozostać w pełni połączonymi ze światem. 

Nasz nowy abonament oferuje nieograniczony dostęp do internetu, co oznacza, że możesz korzystać ze wszystkich swoich ulubionych aplikacji, strumieniować muzykę i filmy, grać w gry online czy przeglądać media społecznościowe bez obaw o limit danych. To znaczy, że będziesz mieć swobodę wykorzystywania swojego smartfona tak, jak tego potrzebujesz, bez jakichkolwiek ograniczeń. 

Dodatkowo nasza oferta zawiera niski abonament, który jest przyjazny dla portfela młodych ludzi. Rozumiemy, że uczniowie, studenci i osoby na początku kariery często muszą uważać na wydatki, dlatego zaproponowaliśmy atrakcyjne warunki finansowe, aby dostęp do nieograniczonego internetu i komunikacji był możliwy dla wszystkich. 

Rozmowy i wiadomości tekstowe są również objęte naszą promocją. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz porozmawiać z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami, nasz abonament daje Ci pełną swobodę w dziedzinie komunikacji. Nie musisz już przejmować się ograniczeniami minut rozmów czy liczbą wysyłanych wiadomości – teraz możesz cieszyć się nielimitowanym dostępem do kontaktów, które są dla ciebie ważne. 

Nasza oferta abonamentowa dla osób poniżej 26. roku życia to szansa na pełne wykorzystanie potencjału Twojego smartfona bez obaw o koszty. Pozwól nam dostarczyć Ci nieograniczony internet, niski abonament oraz swobodę komunikacji, dzięki czemu będziesz zawsze połączony z tym, co dla Ciebie ważne. Przyłącz się już dziś i doświadcz nieograniczonej wolności w świecie technologii! 

Więcej informacji o promocji Summer of Youth znajdziesz na dedykowanej stronie internetowej >>