Poradnik dla domu

Instalacja światłowodu i TV w domu jednorodzinnym

W naszym poradniku filmowym pokazujemy, jak przygotować się do instalacji światłowodu i telewizji w domu jednorodzinnym.


Montaż Internetu światłowodowego i telewizji z dekoderem w domu jednorodzinnym to zadanie dla specjalistów. Na szczęście ekipy współpracujące z T-Mobile zadbają o to, by instalacja przebiegła szybko i sprawnie.
 

Instalacja światłowodu i telewizji w domu jednorodzinnym. Krok po kroku.


 

Umówienie spotkania i przygotowanie się do instalacji

Ustal dogodną dla siebie datę spotkania, a my potwierdzimy ją SMS-em (z numeru 880 50 50 50). Mamy dostępnych naprawdę sporo terminów.

Dzień przed instalacją monter zadzwoni, aby ustalić szczegóły. Pamiętaj, by nie przeoczyć połączenia. W czasie oczekiwania na montera możesz przemyśleć i wyznaczyć miejsce instalacji.
 

Instalacja bez problemu i bez bałaganu


Proces podłączania może być nieco dłuższy, jeśli do tej pory nie korzystałeś/aś ze światłowodu. Zakres prac instalatora w przypadku domu jest większy niż w mieszkaniu.


 

Rozwiązania T-Mobile na co dzień

Warto zarezerwować sobie cały dzień na montaż, ale mając z tyłu głowy myśl, że taka jednorazowa instalacja będzie służyć na długie lata. Zyskujesz cały dom połączony. Bez ograniczeń.
 

Następnie określ, gdzie w Twoim domu mają być zamontowane urządzenia zapewniające dostęp do Internetu i telewizji (dekoder i router). Pomyśl o centralnym miejscu w budynku, najlepiej w tym pokoju, w którym głównie korzystasz z Internetu.

TUTAJ poznasz przydatne wskazówki na temat prawidłowego ustawienia routera.

Pamiętaj jednak o tym, że nie musisz znać się na wszystkim. Jeśli technik uzna, że w jakimś miejscu urządzenie sprawdzi się lepiej, to na pewno zaproponuje takie rozwiązanie.
 

Porada eksperta T-Mobile dla Domu : „W T-Mobile montujemy wyłącznie sprzęt klasy premium z ultraszybkim Wi-Fi. Jednak w przypadku dużych domów niekiedy może być konieczne zastosowanie dodatkowego wzmacniacza Wi-Fi lub Mesh. Więcej na temat wzmacniaczy i polecanych urządzeń tego typu piszemy TUTAJ 
 

Konfiguracja dekodera

Kolejnym krokiem, którym zajmie się specjalista, jest instalacja urządzeń domowych np. dekodera TV Box, który zmieni salon w centrum domowej rozrywki. Monter połączy urządzenie z telewizorem, za pomocą kabla HDMI, z routerem za pomocą kabla Ethernet i podłączy zasilanie. Następnie skonfiguruje dekoder zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

Gotowe! Można potwierdzić odbiór instalacji i korzystać.

 

Szybko, łatwo i przede wszystkim w atrakcyjnej cenie otrzymujesz niezawodne połączenie Wi-Fi i nowoczesną telewizję.