Poradnik dla domu

Instalacja światłowodu i telewizji. Krok po kroku.

W naszym poradniku pokazujemy, jak przygotować się do instalacji światłowodu i telewizji i podejść do sprawy ze spokojem.

 

Wiele osób decyduje się dziś na wybór Internetu światłowodowego i telewizji bezpośrednio od operatora.  W T-Mobile całym procesem zajmują się specjaliści, którzy odciążą Cię od podłączania usług i uruchamiania urządzeń.

W naszym poradniku pokazujemy, jak się do tego przygotować i jak wygląda proces krok po kroku. 

Umówienie spotkania i przygotowanie się do instalacji 

Umów dogodny dla Ciebie termin spotkania, a my potwierdzimy go SMS-em (z numeru 880 50 50 50). Mamy dostępnych naprawdę wiele terminów.

Dzień przed instalacją monter zadzwoni, aby ustalić szczegóły. Pamiętaj, by nie przeoczyć połączenia.

W czasie oczekiwania na wizytę montera, możesz przygotować się do instalacji. 

W jaki sposób?

1. Wyznacz miejsce instalacji

tzn. określ, gdzie w Twoim mieszkaniu mają być zamontowane urządzenia zapewniające dostęp do Internetu i telewizji (dekoder i router). Pomyśl o miejscu w centralnej części mieszkania, najlepiej w tym pokoju, w którym głównie korzystasz z Internetu.  

2.Zapewnij dostęp do minimum 2 gniazdek sieciowych

Zwróć uwagę na to, czy w wybranym przez Ciebie miejscu są one dostępne i wolne. 

3.Zrób przejście dla technika

Możesz przyśpieszyć instalację, przesuwając wcześniej meble, które mogłyby utrudniać przeprowadzenie instalacji.

Rozwiązania T-Mobile na co dzień

Pamiętaj, że nie musisz znać się na wszystkim. Nasze usługi mają wspierać Twoje codzienne życie, a nie je utrudniać. Dlatego zaufaj profesjonaliście.

Jeśli domownik, przy którym przeprowadzany jest montaż, akurat nie wie, które miejsce instalacji będzie odpowiednie, nie jest to problemem. Gdy technik uzna, że w jakimś miejscu urządzenie sprawdzi się lepiej, to na pewno zaproponuje takie rozwiązanie.  

Podłączanie urządzeń przez instalatora 

Gdy już monter się u Ciebie pojawi, od razu przechodzi do działania i zabiera się za podłączanie kabla światłowodowego.

Jeżeli w mieszkaniu nie ma światłowodu, konieczny będzie przewiert. Na szczęście przewód jest bardzo cienki i nie ma się czego obawiać. 

Następnie technik sprawdzi sygnał Wi-Fi. W przypadku naprawdę dużych mieszkań i domów przydatny może okazać się wzmacniacz Wi-Fi lub Mesh. Jednak nie martw się tym na zapas. Dostarczamy router klasy premium z ultraszybkim Wi-Fi, który doskonale sprawdzi się w większości mieszkań.

Natomiast do telewizji dostarczamy nowoczesny dekoder TV Box 

Dlaczego warto skorzystać z pakietu Magenta Dom od T-Mobile?

Kolejny krok to podłączenie nawet trzech urządzeń domowych: telewizora z dekoderem, laptopa lub smartfona.

Już po chwili cały dom jest podłączony do sieci. Jeśli wszystko działa prawidłowo, potwierdzasz odbiór usługi. Od tego momentu możesz się już cieszyć światłowodem i telewizją od T-Mobile dla każdego domownika. Masz już cały dom połączony. Bez ograniczeń.  

 

Porada eksperta T-Mobile dla Domu : "Przygotuj mieszkanie do instalacji światłowodu. Zapewnij dostęp do gniazdek sieciowych. Pamiętaj jednak, że całą resztą zajmą się specjaliści i nie musisz się niczym martwić.”