Poradnik dla domu

Gdzie najlepiej ustawić router?

Zdecydowałeś/aś się na zainstalowanie Internetu od T-Mobile? Świetnie! Teraz pora przemyśleć miejsce na router. Gdzie i jak ustawić to urządzenie w domu i jakich błędów warto unikać, jeśli chcesz cieszyć się niezakłóconym połączeniem Wi-Fi? Wyjaśniamy.Lokalizacja ma znaczenie 

Pokaż urządzenia do podłączenia i miejsce, w którym chciałbyś postawić router. Monter potwierdzi Twój wybór lub… zaproponuje lepsze rozwiązanie. Najczęstszym błędem, jaki popełnia klient, jest wybranie nieprawidłowego miejsca instalacji routera, od razu za przewiertem, na szafce lub za szafką przy samym wejściu do mieszkania. To błąd. Ustawienie urządzenia w przedpokoju sprawi, że tylko część sygnału trafi do środka pomieszczeń. A co z resztą? Reszta “przeniesie się” do sąsiada lub na klatkę schodową.

Rozwiązania T-Mobile na co dzień

Ulubiony serial zacina się w połowie odcinka, a duży plik ściąga się przez kilka godzin. Znasz takie sytuacje? Możesz temu zapobiec. Żeby w pełni wykorzystać potencjał sieci Wi-Fi i routera, przemyśl zamontowanie sprzętu nie na skraju mieszkania, tylko w jego centrum. Wtedy sygnał swobodnie i równomiernie rozejdzie się po wszystkich pomieszczeniach, obejmując swoim zasięgiem także najdalsze zakątki. 
 


Uwaga: Jeśli masz duże mieszkanie, to zapoznaj się z naszym poradnikiem o wzmacniaczach sygnału Wi-Fi.


Z dala od przedmiotów zakłócających sygnał

Ważne jest również to, aby router był umieszczony na otwartej przestrzeni i na odpowiedniej wysokości, optymalnie metr lub półtora metra od podłogi.

Co jeszcze może zaburzać sygnał Wi-Fi?

Zwracaj uwagę na to, by w bezpośrednim sąsiedztwie urządzenia nie znajdowały się wysokie i masywne przedmioty, które mogłyby zakłócać połączenie. Co ciekawe, zły wpływ na transmisję może mieć nawet lustro, bo jego tafla odbija sygnał.

 

Uważaj również na inne sprzęty elektroniczne, szczególnie takie, które wykorzystują sygnał Wi-Fi. Nakładanie się fal może negatywnie wpłynąć na jakość usługi.

 

Porada eksperta T-Mobile dla Domu: „Podsumowując:● Ustaw router w centralnym punkcie mieszkania● Najlepiej na wysokości 1 – 1,5 m● Nie chowaj routera w szafce,● Usuń przedmioty, które mogą zakłócać sygnał.” 

Ustawiając router zgodnie ze wskazówkami i korzystając z Internetu od T-Mobile możesz mieć cały dom połączony. Bez ograniczeń. 


Rozrywka z routerem od T-Mobile