Pomoc techniczna

Jak skopiować kontakty do nowego telefonu?

Masz trzy proste możliwości:

Kopia kontaktów na SIM (opcja dostępna np. w telefonach z Android. Kontakty > opcje > Eksportuj kontakty > Karta SIM) zapewnia skopiowanie podstawowych danych: numery telefonów, nazwy kontaktów. Ilość kopiowanych kontaktów jest ograniczona do pojemności karty SIM – najnowsze karty pozwalają na zapis do 500 kontaktów.

Utworzenie kopii zapasowej na karcie SD – dostępne w telefonach z Android. Kontakty > opcje > Eksportuj kontakty > Karta SD. Funkcja ta pozwala na zapisanie kontaktów do pliku, który następnie można importować w nowym urządzeniu po przełożeniu do niego karty SD.

Kopia zapasowa w chmurze. Funkcja dostępna we wszystkich współczesnych telefonach:

  • iPhone (iOS) do zapisania/odtworzenia kopii zapasowej używamy iCloud. W Ustawieniach > iCloud można włączyć synchronizację kontaktów.
  • Android synchronizacja odbywa się poprzez konto pocztowe gmail.com. Ustawienia > Konta > Google > synchronizuj kontakty (zaznacz pole).
  • Windows synchronizacja odbywa się poprzez ActiveSync dostępny w serwisie Windows Live. Konto założyć można poprzez Ustawienia > Poczta+konta > dodaj konto > Windows Live.

Po zapisaniu kopii zapasowej kontakty będą dostępne dla każdego urządzenia, za pomocą, którego zalogujesz się w usłudze (iCloud, Windows Live, Gmail), przy pierwszym uruchomieniu telefon powiadomi Cię o możliwości pobrania kontaktów z serwera.

Jeśli mimo wszystko nie możesz skonfigurować swojego telefonu – zadzwoń do Naszego Wsparcia Technicznego (TECH DESK). Konsultanci doradzą w obsłudze Twojego telefonu

Tech Desk

  • z telefonu sieci T-Mobile *7242
    (2,46 zł brutto/minuta)
  • z telefonów komórkowych innych sieci 708477242
    (2,58 zł brutto/minuta)