Biuro numerów

Bądź dostępny w Biurach Informacji o Numerach Telefonicznych

Jak skorzystać

Sposób 1.

Zadzwoń pod numer 
(dla użytkowników T-Mobile)

*42913

Sposób 2.

Zadzwoń pod numer 
(z każdej innej sieci)

602 913 000

Opis usługi

Zdarzają się sytuacje, kiedy konieczny jest natychmiastowy kontakt z innym Abonentem lub Użytkownikiem sieci T-Mobile. Bywa również tak, że ktoś szuka Twojego numeru telefonu, bo chce np. zaproponować Ci znakomitą pracę.

Zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebny jest pilny kontakt z inną osobą. Znamy jej imię i nazwisko, nawet dokładny adres, niestety nie znamy jej numeru telefonu. Podobnie, zdarzają się sytuacje, kiedy konieczny jest natychmiastowy kontakt z daną firmą. Teraz nie jesteś już w takich chwilach sam, wystarczy zadzwonić do Biura Numerów pod jeden z poniższych numerów, aby połączyć się z konsultantem, który wyszuka odpowiednie informacje.

Biuro Numerów to dostęp do informacji o numerach telefonów abonentów sieci T-Mobile oraz użytkowników systemu T-Mobile na kartę. 
Konsultant ma możliwość bezpośredniego połączenia z wybranym numerem (tzw. call completion) co oszczędza czas - nie trzeba wykonywać osobnego połączenia.

Konsultant może również przesłać SMSem wyszukany numer telefonu. Usługa ta dostępna jest dla wszystkich klientów Biura Numerów niezależnie od sieci.

Połączenia z oboma numerami płatne są wg cennika taryfy dzwoniącego.

Chcesz być dostępny w Biurach Informacji o Numerach Telefonicznych nie tylko sieci T-Mobile ale i innych przedsiębiorców telekomunikacyjnych?

W Biurach Informacji o Numerach Telefonicznych znajdą się jednak wyłącznie dane osób, które wyraziły na to zgodę oraz firm, które nie wyraziły sprzeciwu.

Państwa numer telefonu będzie dostępny w Biurach Informacji o Numerach Telefonicznych (w tym również w Biurze Numerów T-Mobile Polska S.A.) tylko i wyłącznie po udzieleniu przez Państwa zgody. W przypadku Użytkowników prepaid warunkiem jest również zarejestrowanie numeru w sposób określony przez Operatora.

Aby udzielić zgody na udostępnianie Państwa numeru komórkowego w Biurach Informacji o Numerach Telefonicznych skorzystaj z jednego z poniższych sposobów.

Jak zarządzać

Telefon komórkowy

Wyślij z telefonu SMS o treści TAK na bezpłatny numer

*42913

Telefon stacjonarny

Wypełnij i wyślij odpowiedni wniosek faksem pod numer

22 413 6914

Telefon stacjonarny

Wypełnij i wyślij odpowiedni wniosek listownie na adres siedziby T-Mobile

Chcielibyśmy zapewnić, że niniejsza zgoda obejmuje przekazanie przez T-Mobile Polska S.A. Państwa danych osobowych wyłącznie tym przedsiębiorcom, którzy zwrócą się o ich udostępnienie w zakresie niezbędnym do świadczenia przez nich usług Biura Informacji o Numerach Telefonicznych, zgodnie z ustawą Prawo Telekomunikacyjne (Dz. U. z 2004 r., Nr 171 poz. 1800 z późń. zm.). O każdym takim przypadku będą Państwo informowani przy pomocy SMS-a.

Ani informacja udzielana telefonicznie, ani papierowe i elektroniczne spisy nie będą zawierały Państwa dokładnych danych adresowych. Państwa dane zostaną opublikowane w formie: nazwisko, imię, miejscowość, ulica oraz numer(y) telefonu.

Zgoda na udostępnianie numeru telefonu poprzez Biura Informacji o Numerach Telefonicznych może zostać przez Państwa wyrażona i wycofana w dowolnym terminie. Aby wycofać zgodę należy wysłać SMS o treści NIE na bezpłatny numer 8086. W przypadku telefonu stacjonarnego używanego w sieci T-Mobile należy skorzystać z odpowiedniego wniosku.

W przypadku wycofania zgody na udostępnienie numeru telefonu w Biurach Informacji o Numerach Telefonicznych T-Mobile Polska S.A. poinformuje o takim fakcie Telekomunikację Polską niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od otrzymania informacji. Z kolei Telekomunikacja Polska jest zobowiązana wycofać dane z Ogólnokrajowego Biura Numerów i Ogólnokrajowego Spisu Abonentów w ciągu kolejnych 2 dni roboczych.

O Biurze obsługi Numerów

Prawo Telekomunikacyjne (Dz. U. z 2004 r., Nr 171 poz. 1800 z późn. zm.) dało przedsiębiorcom telekomunikacyjnym nowe możliwości w zakresie świadczenia usług informacyjnych, czyli np. Biur Informacji o Numerach Telefonicznych.

Do tej pory operatorzy mieli obowiązek realizowania tej usługi dla swoich Klientów i na bazie własnych numerów. W chwili obecnej każdy operator może dodać do bazy własnych Abonentów także Klientów innych operatorów. Co ważne mogą to być zarówno telefony stacjonarne, jak i komórkowe.

Usługi Biur Informacji o Numerach Telefonicznych mogą być realizowane na trzy różne sposoby:

  • jako usługa głosowa, gdzie informacja udzielana jest bezpośrednio przez konsultanta,
  • jako spis abonentów wydawany w formie książkowej,
  • jako spis abonentów publikowany w formie elektronicznej, czyli np. na płycie CD.

Dokładny adres Klienta nie będzie nikomu podawany ani nigdzie publikowany. W spisie papierowym i elektronicznym zostanie opublikowany jedynie w formie: miejscowość oraz ulica.

Zgodnie z decyzją ustawodawcy obowiązek świadczenie usług Biur Informacji o Numerach Telefonicznych został nałożony na spółkę Telekomunikacja Polska S.A. TP SA jest pierwszym operatorem, któremu T-Mobile Polska S.A. przekazał dane na potrzeby Ogólnokrajowego Biura Numerów oraz Ogólnokrajowego Spisu Abonentów.