Sprzętoznawca

Bezpieczny wybór na pierwszy telefon – Samsung Galaxy A04s

Maciej Gajewski

Kiedy już zachłyśniemy się możliwościami technologicznym smartfonów, potrafimy zapomnieć, że niektórym potrzebne jest urządzenie do podstawowych zadań, plus czasem do przeglądania Internetu. W przypadku mało wymagających użytkowników lub np. dziecka, które dopiero zaczyna swoją przygodę z własnym smartfonem, idealnym i ekonomicznym wyborem będzie Samsung Galaxy A04s! 
Zapoznaj się z videorecenzją telefonu Samsung Galaxy A04s na Youtube:  Sprawdź ofertę T-mobile na telefony Samsung 

Samsung Galaxy A04s – bardzo dobry ekran i podstawowa wydajność 

Patrząc z perspektywy ceny – Samsung Galaxy A04s ma niesamowicie dobry ekran. Pomijając oczywiste zastosowanie panelu TFT, to mamy tutaj do czynienia z 90Hz odświeżaniem ekranu, które maskuje niedoskonałości panelu i nadaje mu płynność. Dodatkowo muszę podkreślić, że znam wyświetlacze o mniejszej jasności w droższych smartfonach, więc ekran tego telefonu jest niesamowitym zaskoczeniem. 

Jeśli chodzi o jakość wykonania telefonu Samsung Galaxy A04s  (znowu patrząc przez pryzmat ceny), to nie można się przyczepić. Cechuje go plastikowa monolityczna obudowa (serio, wygląda jak jedna bryła bez żadnych złamań), co prawda z tańszego materiału, co widać szczególnie przy mocniejszym naciśnięciu na telefon, ale każdy kij ma dwa końce. Z perspektywy dosyć taniej naprawy w razie potrzeby, to naprawdę może być idealny smartfon dla dzieci, które mają tendencję do upuszczania przedmiotów. 
 

Sprawdź, na co jeszcze zwracać uwagę wybierając pierwszy telefon dla dziecka>> 


Na pokładzie znajdziemy podstawowy procesor Samsung Exynos 850, 3GB pamięci RAM i 32GB pamięci na pliki, ale na szczęście można tutaj wpakować 1TB karty pamięci, więc… chociaż tyle. Potencjalny posiadacz Samsunga Galaxy A04s musi jednak liczyć się z tym, że ten telefon nie jest demonem prędkości. Nie jest także wyposażony ani w DualSIM, ani w NFC, ani w szybkie ładowanie. Nie udaje smartfona z wyższej półki. Jest raczej tym, czym ma być – narzędziem z podstawowymi możliwościami. Warto wspomnieć, że telefon nie jest wyposażony w żyroskop, co może być przeszkodą przy niektórych grach. Przy tej cenie jest to akceptowalne, ale koniecznie musisz o tym wiedzieć przed zakupem. 

Aparat w telefonie – jest. Jakość? To zależy 

Nie wyobrażam sobie, żeby smartfon nie miał aparatu (chociaż podstawowego). Pod tym kątem Samsung Galaxy A04s na papierze rozpieszcza, bo ma aż 3 obiektywy na pleckach i jeden do selfie. W rzeczywistości, z mojego punktu widzenia, użyteczny jest tylko jeden – główny o szczegółowości 50MPx (wartość zaskakująca jak na cenę). Jesteśmy nim w stanie strzelić naprawdę fajną fotkę, pod warunkiem, że światło jest w miarę dobre – im ciemniej tym gorzej. I tak światło f/1.8 zaskakująco daje radę. 

Pozostałe obiektywy to nieużywane przeze mnie wcale makro 2Mpx (standard), pomiar głębi 2Mpx do rozmywania tła za obiektem (robi co ma robić, nie można narzekać) i zawrotne 5Mpx do selfie (wartość niestety już trochę za mała na porządne fotki). Generalnie, gdyby ten telefon kosztował 2 razy więcej, to bym narzekał. A tutaj? I tak duże pozytywne zaskoczenie, że fotki wychodzą „jakoś” (choć jeszcze raz – dużo zależy od warunków). 
 

Szukasz telefonu z dobrym aparatem? Sprawdź, czym się kierować przy wyborze>> 

 
Podsumowując – czy można polecić ten telefon? Warunkowo tak, a warunkiem jest jedno: nowy posiadacz Samsunga Galaxy A04s to osoba, która nie potrzebuje do szczęścia dużo – po prostu telefonu, którym czasem będzie można zrobić w miarę dobre zdjęcie, który będzie działał długo na jednym ładowaniu, i który będzie pozwalał pozostać w kontakcie. Idealna pozycja dla seniora i dziecka jako telefon „do bajek”. W innym wypadku – lepiej poszukać innego urządzenia.  

Inne artykuły z tej kategorii