Znamy Się!

Najtańszy tablet z 5G na rynku! Recenzja T Tablet 5G od T-Mobile

Maciej Gajewski

„Znowu to zrobili!” – to mógłby być piękny początek artykułów w większości mediów technologicznych – po premierze najtańszego telefonu z 5G w 2022 roku przyszedł czas na szturm 2023 z nową kategorią sprzętów od T-Mobile – T Tablet 5G, czyli najbardziej opłacalny i najtańszy tablet 5G na rynku, dodatkowo z czystym Androidem i z naprawdę niespotykaną dotąd ofertą… Czy warto go kupić?  
Sprawdź w ofercie T-mobile: T-Tablet 5G 

5G w każdym rozmiarze 

Rynek tabletów nadal ma bardzo podatny grunt – tablet to idealny prezent dla dziecka, na tablecie zupełnie inaczej konsumuje się treści. Dalej jest więc rzesza osób, do której serc trafi T Tablet 5G ze swoją przekątną ekranu 10,36” i ekranem w rozdzielczości FullHD. Ktoś powie, że mało i… nie zgodzę się z tym. Oczywiście w droższych urządzeniach możemy spotkać rozdzielczości rzędu QHD – tylko po co, skoro można zrobić dobry energooszczędny panel, na którym takie 1080p z YouTube wygląda po prostu obłędnie? T-Mobile zamiast iść w kosmiczne rozdzielczości postanowiło znowu pokazać, że umie w czas pracy na baterii, ale o tym trochę później. 

Na pierwszy rzut oka T Tablet 5G ma ramki z poprzedniej epoki. Jest tu kilka mm krawędzi i o ile w smartfonach już dawno jesteśmy w świecie prawie bezramkowych sprzętów, tak przy tabletach taka krawędź jest po prostu wygodna przy trzymaniu tabletu (przypomnij sobie jak trzymasz tablet w rękach – czy nie łatwo o przypadkowe dotknięcie?). 
 
Oczywiście T-Mobile konsekwentnie idzie w swoją stylistykę – na boku urządzenia znajdziemy magentowy przycisk zasilania, który jest jednocześnie czytnikiem linii papilarnych – tego urządzenia już na pierwszy rzut oka nie da się pomylić z niczym innym.  

Dodatkowo T Tablet 5G jest stosunkowo cienki, z tyłu przy bocznych krawędziach ma widoczne zgrubienie, które potencjalnie poprawia chwyt. Jest też aparat, który wystaje z obudowy – dwa oczka, które w recenzji pominę, bo robienie zdjęć tabletem to prawie to samo, co dzwonienie z pralki – tego po prostu nie powinno się robić. Natomiast przednia kamerka ma 8MPx – bardzo dobra wartość, która może pomóc w utrzymaniu dobrej jakości przy rozmowie video czy podczas telekonferencji. 

To ptak? To samolot? Nie – to T Tablet 5G! 

T-Mobile zagrało bardzo odważnie – 5G to domena drogich tabletów, a tutaj za 1089zł (w dniu premiery) dostajemy sprzęt gotowy na niewyobrażalne prędkości internetu mobilnego, super szybki (dzięki zastosowaniu procesora MediaTek Dimensity 700) i… z eSIMem? To już totalna egzotyka, bo eSIM w tabletach praktycznie nie występuje, a tutaj jednym urządzeniem T-Mobile przeskakuje kilka barier jednocześnie. 

Za prędkość działania odpowiada oczywiście nie tylko procesor, ale też 6GB pamięci RAM wsparta czystym systemem Android – tego doświadczenia nie da porównać się z niczym innym. Dzięki temu, po połączeniu urządzenie nie tylko działa dwukrotnie szybciej niż konkurenci, ale też jest bardzo duża szansa, że za 2 lata będzie działało dokładnie z tą samą prędkością! Dodajmy do tego 128GB pamięci na pliki i obsługę karty pamięci nawet do 2TB (!) i mamy komplet – na pokładzie jest dosłownie wszystko (a nawet więcej!) niż wskazuje cena sprzętu. 

Bateria w T Tablet 5G – gigant w swojej klasie 

T-Mobile się nie pieści – dzięki zastosowaniu energooszczędnego procesora, wystarczającej rozdzielczości FullHD i czystego Androida oraz potężnemu ogniwu 7000mAh, T Tablet 5G wytrzyma bez żadnej zadyszki nawet 3 dni intensywnej zabawy w multimedia. 

Niestety na polu baterii pojawia się największe i chyba jedyne niedociągnięcie – ten tablet naładujesz z mocą tylko 15W, co przy tej pojemności baterii oznacza, że czeka je co najmniej 2 godziny ładowania. Warto też wyposażyć się w ładowarkę, bo tej w pudełku niestety nie ma. No cóż, coś za coś – jest co poprawiać w przyszłości. 

Kids Space – tablet idealny dla dziecka 

Na szczególną uwagę zasługuje jeden z efektów głębokiej integracji z Google (bo tak, T Tablet 5G również jest współprojektowany z Google) – od początku mamy zainstalowane najlepsze udogodnienia od Google w tym Kids Space – jednym kliknięciem możemy przekształcić nasz tablet w sprzęt dla dziecka – z przyjaznym i prostym interfejsem z dużymi „bajkowymi” kaflami i przyciskami, z regułami takimi, jakie jako rodzic chcemy narzucić, z blokadami rodzicielskimi… Tego po prostu nie da się zignorować. 
 

Szukasz idealnego tabletu dla swojego dziecka? W naszym poradniku przeczytasz, na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu >> 
 

Dzięki temu, że jest to usługa Google łączy się z inną super opcją – Family Link, dzięki której można limitować czas rozrywki, sprawdzać, co dziecko robi na tablecie, zezwalać (bądź nie) na ściąganie konkretnych aplikacji – nie wspominając już o możliwości sprawdzania lokalizacji na bieżąco. Tak – T Tablet 5G to praktycznie po wyjęciu z pudełka idealna opcja dla dziecka. 

Super promocja i gratisy na start 

Poza tym, że T Tablet 5G jest bardzo mocną pozycją i jest świetnie wyceniony, operator zdecydował się jeszcze na dwa ruchy. Pierwszym z nich jest dodanie do pierwszych zakupionych przez stronę www tabletów darmowego etui „z klapką”, które w łatwy sposób może służyć za podstawkę to tabletu.  

Jednakże to druga decyzja operatora jest tą, przy której przetrzesz oczy ze zdumienia – jeżeli zdecydujesz się na zakup T Tabletu 5G z internetem mobilnym to możesz wybrać w ramach nowej umowy opcję, gdzie płacisz łącznie 50zł miesięcznie, dostajesz tablet za 1zł (lub za 39zł jednorazowo i masz od razu ładowarkę) i uwaga… NIELIMITOWANY INTERNET z prędkością maksymalną do 30Mb/s. Szybka matematyka – 50zł x 24 miesiące + 1zł na start = 1201zł. To są wszystkie koszty związane z taką umową, a jeżeli kupujesz sam tablet płacisz 1089zł, więc za 112zł więcej otrzymujesz nielimitowany internet na 24 miesiące – śledzę rynek telekomunikacyjny od kilkunastu lat i takiej oferty nie było nigdy nigdzie. Warto odnotować, że karta regulaminowo będzie działać tylko w T Tablecie 5G, ale spoko…. #hotspot. 
 

Sprawdź aktualną ofertę na T Tablet 5G >> 


Podsumowując – T-Mobile poszalało i po udanym zaskoczeniu rynku w zeszłym roku zagrało naprawdę grubo przełamując barierę ceny dla tabletów z 5G i z eSIMem i jeszcze bardzo długo T Tablet 5G będzie najbardziej opłacalnym sprzętem tej kategorii, którego jedynym niedosytem jest prędkość ładowania, którą przy tej liczbie benefitów można po prostu wybaczyć. Sprzęt bardzo godny polecenia!