Dlaczego nie mogę wysłać i odbierać wiadomości SMS?

Z artykułu dowiesz się co należy sprawdzić w ustawienia urządzenia w przypadku problemów z odbieraniem i wysyłaniem SMS.

Spis treści:

Ustawienia numeru centrum SMS

Ustawienia parametrów SMS są zapisane na karcie SIM. Po włożeniu nowej karty SIM urządzenie jest automatycznie przygotowane do wysyłania oraz odbierania SMS-ów. Nie ma potrzeby samodzielnego definiowania ustawień w telefonie.


Ale jeśli z jakieś przyczyny masz z tym problem sprawdź w Ustawieniach > Wiadomości:


 • Centrum SMS: +48602951111
 • Format wiadomości: sms, text lub standard
 • Okres ważności: max, nieograniczony, bez limitu
Adnotacja

Ważne: Przed każdym numerem, na który wysyłasz wiadomość wpisz prefiks kierunkowy do państwa, np. do Polski +48. Dodając nowy numer komórkowy do książki kontaktów od razu wpisuj prefix danego państwa.


Czym jest numer centrum SMS?

To centrum zarządzające wiadomościami SMS, które pośredniczy pomiędzy użytkownikami urządzeń podczas przesyłaniu wiadomości.


 • Telefon komórkowy w ustawieniach musi mieć wpisać numer centrum + 48602951111. 
 • Numer ten jest zazwyczaj zapisany w pamięci karty SIM. 
 • Centrum SMS służy też do przechowywania wiadomość jeżeli adresat wiadomości SMS jest niedostępny i jest ona dostarczona od razu po jego zalogowaniu się do sieci operatora.
Adnotacja

Ważne: W przypadku nie zalogowania się do stacji bazowej przed upływem terminu ważności wiadomości SMS, wiadomość SMS nie jest dostarczana.


Inny rodzaj wiadomości – iMessage

Innym rodzajem wiadomości, który służy komunikacji pomiędzy urządzeniami firmy Apple (iPhone, iPada, iPoda touch lub komputer Mac) jest  iMessage.

Te szyfrowane wiadomości mogą mieć formę tekstu, zdjęć, wideo i możesz wysyłać je za pośrednictwem sieci komórkowej lub Wi-Fi. Rozpoznasz je na wyświetlaczu po treści w niebieskich dymkach.

Adnotacja

Ważne: W przypadku niedostępności sieć Wi-Fi wiadomości iMessage wysyłane są z wykorzystaniem pakietu danych komórkowych, który może być zużywany lub może być pobierana opłaty.Wiadomości nie przechodzą przez Centrum SMS T-Mobile. Można je wysyłać jedynie pomiędzy urządzeniami, które mają uruchomioną funkcję transmisji danych.
Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta.    


Inny rodzaj wiadomości – RCS Android

Innym rodzajem wiadomości, który służy do komunikacji SMS,MMS, czatu pomiędzy urządzeniami z systemem operacyjnym Android jest aplikacja Wiadomości od Google Play. Użytkownik może wysyłać wiadomości grupowe, zdjęcia, filmy, GIF-y, emotikony, naklejki oraz wiadomości głosowe.


Funkcje czatu:


 • zobaczysz, gdy ktoś pisze
 • potwierdzenia odbioru (zobaczysz, gdy ktoś przeczytał lub odebrał wiadomość, a także pokazywanie rozmówcy, gdy przeczytasz wiadomość)
 • możliwość udostępniania plików i zdjęć w wysokiej rozdzielczości
 • wiadomości wysyłane za pomocą mobilnej transmisji danych lub sieć Wi-Fi
Adnotacja

Ważne: Funkcje czatu są włączane tylko, gdy wszyscy uczestnicy rozmowy mają do nich dostęp.W przypadku niedostępności sieć Wi-Fi wiadomości RCS wysyłane są z wykorzystaniem pakietu danych komórkowych, który może być zużywany lub może być pobierana opłaty.
Wiadomości nie przechodzą przez Centrum SMS T-Mobile. Można je wysyłać jedynie pomiędzy urządzeniami, które mają uruchomioną funkcję transmisji danych.Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta.


Co muszę sprawdzić jak przechodzę z innej sieci?

Jeżeli przeniosłeś numer z innej sieci, po wyzerowaniu ustawień sieciowych urządzenie z Android oraz iOS ściągnie dane sieciowe automatycznie. Jeżeli masz nadal problem – sprawdź ustawienia i dodaj je ręcznie.


 • Centrum SMS: +48602951111
 • Format wiadomości: sms, text lub standard
 • Okres ważności: max, nieograniczony, bez limitu
Adnotacja

Ważne: Zaktualizuj swój system operacyjny w urządzeniu do najnowszej wersji.


Czy ten artykuł był pomocny?