UsługiBezpośredni dostęp do sieci T-Mobile

 • Tańsze połączenia
  z firmowych numerów
  stacjonarnych

 • Godzina rozmowy tylko 1 zł
  Taniej ze stacjonarnego
 •  Usługa
  dostępna przez
  cały okres umowy

  • Dla wszystkich Firm
 • Cennik ustalany indywidualnie

Opis usługi

Bezpośredni dostęp do sieci T-Mobile to usługa polegająca na podłączeniu firmowej centralki stacjonarnej bezpośrednio do sieci T-Mobile - bez pośrednictwa operatora stacjonarnego. Pozwala to nie tylko na obniżenie kosztów połączeń z telefonów stacjonarnych firmy na telefony komórkowe, ale również stacjonarnych połączeń lokalnych i międzystrefowych. Oszczędności mogą sięgnąć nawet połowy tego, ile w tej chwili wynoszą opłaty za korzystanie z telefonów.

Obecnie rozmawiając przez telefon stacjonarny i dzwoniąc z niego na komórkę zostaniesz obciążony kwotą sięgającą nawet 1 zł za minutę rozmowy. Jeśli Twoja stacjonarna sieć firmowa jest podłączona do T-Mobile to możesz liczyć na znaczą redukcję kosztów. Dzwoniąc za pośrednictwem stacjonarnej sieci często płacisz dodatkowo za każdą rozpoczętą minutę. T-Mobile rozliczy Twoją firmę co do sekundy wykonanego połączenia.

Bezpośredni dostęp do sieci T-Mobile to usługa, która dzięki połączeniu firmowej centrali abonenckiej (PABX) bezpośrednim łączem z siecią T-Mobile, zapewnia redukcje kosztów połączeń z firmowych telefonów stacjonarnych. Oprócz tego, podłączając centrale do sieci T-Mobile, firma zyskuje 30 dodatkowych linii (łącze ISDN 30B+D), dodatkowy numer dostępowy do centrali oraz dostęp do usług transmisji danych.

Usługa umożliwia realizowanie z telefonów stacjonarnych tańszych połączeń:

 • lokalnych
 • międzystrefowych
 • międzynarodowych
 • do sieci komórkowych
 • na numery włączone do Sieci firmowej (VPN)

Ponadto, dzięki wykorzystaniu stacjonarnego zakresu numeracyjnego z puli sieci T-Mobile, usługa pozwala na zdefiniowanie prywatnego planu numeracyjnego integrującego telefony komórkowe i stacjonarne Klienta w jeden logiczny system numeracji tak, aby pojedynczy użytkownik posiadał identyczną końcówkę dla obu rodzajów telefonów: stacjonarnego i komórkowego.

Możliwe jest również przeniesienie do sieci T-Mobile zakresów numeracji stacjonarnej innego operatora dotychczas wykorzystywanych w centrali abonenckiej Klienta.

Dodatkowe łącza - większa efektywność i bezpieczeństwo w przypadku awarii

Mniejsze rachunki, to nie jedyne korzyści, jakie osiągniesz, korzystając z usługi Bezpośredni dostęp do sieci.

T-Mobile. Podłączając centralę do sieci T-Mobile, Twoja firma zyskuje dodatkowo 30 kanałów rozmównych (łącze ISDN 30B+D). Natomiast dzięki odpowiedniej konfiguracji tego łącza, jeśli numer stacjonarny centrali firmy zostanie wybrany z telefonu działającego w sieci T-Mobile, to połączenie zostanie skierowane bezpośrednio do centrali z pominięciem sieci stacjonarnej. W ten sposób można znacząco odciążyć stacjonarne "linie miejskie" i podnieść efektywność komunikacji. Ponadto, dzięki przypisaniu Numeru Dostępowego do łącza Bezpośredniego dostępu do sieci T-Mobile, można ze wszystkich sieci telefonicznych dodzwonić się do firmy nawet wtedy, gdy łącza stacjonarne zawiodą.

Dla Klienta używającego usług Sieć firmowa i Bezpośredni dostęp do sieci T-Mobile istnieje możliwość zdefiniowania zakresu numeracyjnego używanego w sieci stacjonarnej i/lub Numeru Dostępowego jako numeru należącego do Sieci firmowej. Innymi słowy, wewnętrzna sieć telefonii stacjonarnej w firmie zostaje połączona w jeden system z używanymi przez firmę telefonami komórkowymi.

W praktyce oznacza to:

 • że telefony stacjonarne firmy zostają włączone do grupy, wewnątrz której użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują 50 proc. niższą stawkę za połączenia. W efekcie użytkownicy mobilni mogą dzwonić na numery stacjonarne firmy o 50 proc. taniej, niż na inne numery stacjonarne
 • możliwość korzystania z jednego prywatnego planu numeracyjnego integrującego telefony komórkowe i stacjonarne w jeden logiczny system numeracji np. osoba posiadająca zarówno telefon stacjonarny i komórkowy może posiadać w planie numeracyjnym firmy taką samą końcówkę numeru dla obu telefonów
 • kontrolę kosztów poprzez możliwość nadawania profili użytkownikom Sieci firmowej. Klient może decydować, który z jej pracowników może dzwonić na numery z poza grupy, a który tylko w grupie. W ten sposób włączenie zakresu numerów telefonów stacjonarnych do Sieci firmowej pozwala zachować kontrolę kosztów, a jednocześnie elastycznie zarządzać wszystkimi użytkownikami

Jak aktywować usługę

Warunkiem uruchomienia usługi jest posiadanie przez Twoją firmę centrali telefonicznej PBX z jednym wolnym portem ISDN 30B+D.

 • Sposób 1.

  Umów spotkanie
  w wybranym sklepie

  Umów spotkanie
 • Sposób 2.

  Zadzwoń pod numer
  (opłata za połączenie zgodna z posiadaną taryfą)

  602 900 000

 • Sposób 3.

  Skontaktuj się ze swoim
  Doradcą Biznesowym

Dokumenty do pobrania

 • Cennik

  Cennik Usług dla Firm

Nie możesz odczytać pliku - kliknij tutaj i ściągnij bezpłatny program Adobe Reader.