Co to jest faktura elektroniczna?

Faktura elektroniczna to cyfrowa wersja faktury papierowej, dostępna w serwisie www Mój T-Mobile lub w aplikacji mobilnej Mój T-Mobile. Zachęcamy do korzystania z niej z uwagi na czas, komfort oraz ochronę środowiska naturalnego. Możesz otrzymać ją na wskazany przez Ciebie adres e-mail.

Z artykułu dowiesz się:

Informacje ogólne


Faktura elektroniczna w świetle prawa ma taką samą wartość jak faktura papierowa. Wynika to z Ustawy o podatku od towarów i usług (ustawa o VAT). Zawiera ona te same informacje, co faktura papierowa i ma taką samą moc prawną jako dokument księgowy. Można ją przechowywać w wersji elektronicznej (w serwisie www Mój T-Mobile, w aplikacji mobilnej Mój T-Mobile, w poczcie elektronicznej, na dysku komputera) lub w postaci drukowanej.


Przez cały okres korzystania z faktury elektronicznej możesz co miesiąc otrzymywać bezpłatnego SMS-a Finansowego. Usługa SMS-a Finansowego wymaga oddzielnej aktywacji. Otrzymanie tego SMS-a będzie oznaczało, że faktura elektroniczna jest już dostępna w serwisie www Mój T-Mobile, w aplikacji mobilnej Mój T-Mobile lub na Twojej skrzynce e-mail i możesz się z nią zapoznać. Jeżeli dodatkowo włączysz bezpłatną usługę faktura na e-mail, otrzymasz fakturę w postaci załącznika PDF na swoją pocztę elektroniczną.

Korzyści posiadania faktury elektronicznej


  • Oszczędność czasu - fakturę otrzymujesz szybciej i możesz ją opłacić nie wychodząc z domu.
  • Wygoda - wszystkie faktury masz zawsze pod ręką (w serwisie www Mój T-Mobile, w aplikacji mobilnej Mój T-Mobile lub na Twojej skrzynce e-mail). Brak zbędnych papierowych dokumentów.
  • Ochrona środowiska - rezygnując z faktury papierowej, przyczyniasz się do ograniczenia wycinki drzew i degradacji środowiska naturalnego.
  • Bezpieczeństwo - faktura elektroniczna ma taką samą moc prawną jak faktura papierowa i jest pełnowartościową fakturą VAT

Rodzaje faktury elektronicznej


  • F@ktura - faktura elektroniczna dostępna w serwisie www Mój T-Mobile oraz w aplikacji mobilnej Mój T-Mobile
  • Faktura na e-mail (FNE) - faktura wysyłana na wskazany przez klienta adres poczty elektronicznej. Wiadomość zawiera załącznik z fakturą zapisaną w formacie PDF. Wiadomość wysyłana jest z adresu twoja_f@ktura.t-mobile.pl

Sposoby aktywacji faktury elektronicznej


Czy ten artykuł był pomocny?

Dodatkowe informacje

Potrzebujesz kontaktu z konsultantem?

Znajdź salon