UsługiHD Voice

 • Odkryj wyższą jakość
  rozmów dzięki HD Voice

 • Lepsza jakość dźwięku
  Lepsza
  jakość dźwięku
 •  Usługa
  aktywna przez
  cały okres
  umowy

  • Dla wszystkich Firm
 • Usługa bezpłatna

Czym jest HD Voice

Głos w słuchawce różni się od tego, który słyszymy w rozmowach na co dzień. Usługa HD Voice zdecydowanie poprawia jakość dźwięku podczas rozmów przez telefony komórkowe. Dzwoniąc, poczujesz się jakbyś stał obok osoby, z którą rozmawiasz. Bierzesz udział w telekonferencjach? Teraz każde słowo będzie zrozumiałe, nawet tam, gdzie jest naprawdę głośno. Usługa pogłębia barwę głosu
i wyostrza każde słowo.

Jak to działa

Ludzkie ucho jest w stanie odbierać dźwięki w określonym paśmie częstotliwości. W telefonach dźwięk jest przekazywany w podstawowym, standardowym zakresie. Pozwala to rozumieć, co ktoś mówi. Głos brzmi jednak inaczej niż w rzeczywistości. Technologia HD Voice (High-Definition Voice) zwiększa podwójnie zakres częstotliwości. Dzięki temu głos w słuchawce brzmi naturalnie i głęboko. To zupełnie nowa jakość.

Odsłuchaj dialog w HD Voice

Kto może korzystać z HD Voice

Aby korzystać z HD Voice, obaj rozmówcy muszą posiadać telefony wspierające standard HD Voice.
Dostęp do usługi ma 80% mieszkańców Polski.

Dowiedz się więcej o technologii HD Voice

HD Voice w Twojej komórce

HD Voice to nowa jakość rozmów telefonicznych. Aby korzystać z tej technologii potrzebny jest odpowiedni aparat telefoniczny. Ważne by obaj rozmówcy korzystali z telefonów wspierajacych standard HD Voice. Dla Klientów T-Mobile nie jest to jednak barierą. Już teraz wielu naszych Klientów używa telefonów wspierających technologię HD Voice. Obecnie dostęp do usługi ma około 80% mieszkańców Polski.

Czym jest technologia HD Voice

Być może pamiętasz ze szkoły, że ucho człowieka jest w stanie odbierać dźwięki w paśmie częstotliwości od 16 Hz do 20 kHz. Ale większość dźwięków mowy ludzkiej mieści się w znacznie węższym zakresie - od 300 Hz do 3 kHz. Tradycyjna telefonia GSM, podobnie jak telefonia stacjonarna, transmituje mowę w częstotliwościach najbardziej powszechnych, czyli właśnie z zakresu 300 Hz - 3 kHz. To zapewnia jakość wystarczającą do właściwego rozpoznawania mowy.

Technologia HD Voice to przede wszystkim ponad dwukrotnie szersze spektrum przenoszenia częstotliwości - tu zakres ten wynosi od 100 Hz do 7 kHz. Gwarantuje to znakomitą jakość dźwięku w trakcie rozmowy. Jest to szczególnie ważne wtedy gdy prowadzimy długie rozmowy, gdy telefon jest ważnym narzędziem pracy czy rozrywki.

W ofercie T-Mobile możesz korzystać z usługi HD Voice w następujących modelach telefonów:

T-Mobile może zagwarantować, że z usługą HD Voice będą współpracowały powyższe modele telefonów zakupione
w sieci sprzedaży Operatora.
W niektórych przypadkach korzystanie z usługi HD Voice może wymagać wymiany oprogramowania telefonu
na nowszą wersję. Szczegóły sprawdź w serwisie dostawcy Twojego telefonu.

FAQ

Usługa HD Voice działa w oparciu o kodek WB-AMR (WideBand Adaptive MultiRate). Umożliwia on przesyłanie dwukrotnie szerszego pasma dźwięku w porównaniu do standardowego kodeka. Przekłada się to na znacznie lepszą jakość dźwięku.
Obaj rozmówcy muszą posiadać telefony HD Voice oraz muszą znajdować się w zasięgu stacji bazowych obsługujących HD Voice.
Usługa HD Voice działa zarówno w sieci 3G oraz 2G. Dostępność usługi zależna jest od posiadania właściwego aparatu telefonicznego oraz znajdowania się w zasięgu usługi.
Obecnie dostęp do usługi ma około 80% mieszkańców Polski. Usługa jest dostępna w całej sieci 3G oraz części sieci 2G. Zasięg usługi będzie sukcesywnie powiększany.
Usługa HD Voice dostępna jest tylko dla wybranych modeli telefonów wspierających standard HD Voice.
W ofercie T-Mobile możesz korzystać z usługi HD Voice w wybranych modelach telefonów.
T-Mobile nie gwarantuje, że telefony zakupione poza naszą siecią sprzedaży będą poprawnie współpracowały z usługą HD Voice. Wynika to z różnic w wersjach oprogramowania przygotowywanych przez producentów telefonów dla różnych operatorów. W takim przypadku każdorazowo należy sprawdzić możliwość wymiany oprogramowania na wersję wspierającą usługę HD Voice bezpośrednio w serwisie dostawcy Twojego telefonu.
Połączenie z wykorzystaniem technologii HD Voice płatne jest wg stawek właściwych dla posiadanego planu taryfowego. Korzystanie z połączeń w jakości HD Voice w T-Mobile nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.
Korzystanie z usługi HD Voice nie jest związane z wykorzystaniem pakietowej transmisji danych. Płacisz jedynie za połączenie głosowe zgodnie z posiadanym planem taryfowym.
Połączenie HD Voice pomiędzy różnymi sieciami nie jest wspierane. Na łączach międzyoperatorskich kodowanie HD Voice jest tracone.