PłatnościF@ktura - faktura w formie elektronicznej

 • Twoja f@ktura zawsze
  pod ręką.
  Postaw na wygodę

Cenisz sobie wygodę korzystania z internetu? Masz dość papierów w firmie? Zastąp bezpłatnie fakturę papierową fakturą w formie elektronicznej. F@ktura będzie dla Ciebie dostępna w serwisie Mój T-Mobile. Możemy też przesłać Ci f@kturę e-mailem. Wszystko to dla Twojej wygody i ochrony środowiska.

Korzyści z f@ktury

 • Oszczędzasz pieniądze
  W wybranych ofertach korzystanie z f@ktury daje dodatkowe zniżki w opłacie miesięcznej.
 • Zyskujesz czas
  Na f@kturę nie czekasz - może być wysłana od razu na Twoją skrzynkę e-mail. Dodatkowo możesz
  co miesiąc otrzymywać bezpłatnego SMS-a z kwotą do zapłaty i terminem płatności.
 • Masz dostęp non-stop
  Twoja f@ktura zawsze pod ręką. Dostępna w Mój T-Mobile, na Twojej skrzynce e-mail. Ty decydujesz w jaki sposób chcesz mieć do niej dostęp.
 • Wygodnie dokonujesz płatności
  Wraz z fakturą, w wiadomości e-mail otrzymujesz link do płatności on-line. Link zawiera kwotę miesięcznego zobowiązania i kieruje wpłatę bezpośrednio na indywidualny nr rachunku bankowego klienta w T-Mobile.
 • Oszczędzasz miejsce
  Faktury elektroniczne oszczędzają miejsce w Twojej firmie. Zawsze i szybko odnajdziesz je na ekranie komputera.
 • Jesteś eko
  Wybierając f@kturę oszczędzasz papier i dbasz o środowisko.

F@ktura jest fakturą elektroniczną w rozumieniu "Rozporządzenia ministra finansów z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej".

F@ktura zawiera te same informacje, co faktura papierowa i ma taką samą moc prawną jako dokument księgowy. Można ją przechowywać w wersji elektronicznej (w Mój T-Mobile, w poczcie elektronicznej, na dysku komputera) lub w postaci drukowanej.

Przez cały okres korzystania z f@ktury możesz co miesiąc otrzymywać bezpłatnego SMS-a
z informacją o wysokości i terminie płatności faktury. Otrzymanie tego SMS-a będzie oznaczało, że faktura elektroniczna jest już dostępna w samoobsługowym serwisie Mój T-Mobile i możesz się z nią zapoznać. Jeżeli dodatkowo włączysz bezpłatną usługę f@ktura na e-mail, otrzymasz fakturę w postaci załącznika PDF na swoją pocztę elektroniczną.

W dogodnej dla siebie chwili możesz także, po zalogowaniu się w serwisie Mój T-Mobile, zapoznać się
z rachunkiem szczegółowym - dokładnym wykazem zrealizowanych połączeń. W dowolnej chwili możesz bezpłatnie przejść z faktury elektronicznej na papierową lub z papierowej na elektroniczną.

F@ktura to stosowana w T-Mobile komercyjna nazwa faktury przesyłanej w formie elektronicznej (e-faktury). Zastępuje udostępnienie faktury tradycyjną, papierową drogą. F@ktura jest zgodna z "Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej". Ma taką samą moc prawną, jak przesłana w formie papierowej.
F@ktura jest udostępniania i przesyłana w ciągu 48 godzin.
Tak, najwygodniej jest samodzielnie wyłączyć usługę po zalogowaniu się w serwisie samoobsługowym iBOA. Również w iBOA można ją w dowolnym momencie ponownie włączyć. Zmiany te są bezpłatne, podobnie jak samo korzystanie z SMS-a finansowego.
Klientowi przechodzącemu na fakturę przesyłaną w wersji elektronicznej nie wysyłamy już materiałów reklamowych w wersji papierowej. Polecamy natomiast dostęp do materiałów w formie elektronicznej na www.t-mobile.pl i www.t-mobile-trendy.pl
F@ktura jest dostępna w formacie PDF (rachunek szczegółowy w PDF i TXT), do jej odczytania nie trzeba mieć specjalnej przeglądarki, potrzebny jest program o nazwie Adobe Reader. Program jest do bezpłatnego pobrania na stronie producenta: http://www.adobe.com/pl/products/reader/.
Tak. Jeśli jednak chcesz obejrzeć swoją fakturę w iBOA, musisz posiadać abonamentowy numer komórkowy w sieci T-Mobile, który powinien być zdefiniowany jako administrator konta. Wygodniejszą formą jest otrzymywanie faktury na e-mail. Zlecenie bezpłatnej zmiany faktury papierowej na elektroniczną można wysłać e-mailem na adres boa@t-mobile.pl.
Tak, wystarczy, że zalogujesz się do serwisu iBOA (SMS-a z jednorazowym hasłem możesz odczytać w aplikacji "blueconnect manager" lub w aplikacji producenckiej, z której korzystasz). W iBOA możesz włączyć f@kturę i podać adres e-mail, na który mają być wysyłane faktury. Zlecenie zmiany faktury papierowej na elektroniczną można też wysłać e-mailem na adres boa@t-mobile.pl.
Nie, widoczny będzie tylko rachunek szczegółowy dla numeru, na który się zalogowałeś. Aby obejrzeć pozostałe rachunki, należy zalogować się na każdy numer osobno. W takim przypadku warto dokonać bezpłatnej zmiany Administratora iBOA na pozostałych numerach, aby SMS z jednorazowym hasłem był wysyłany tylko na jeden numer telefonu. Zmiany dokonać można samodzielnie w serwisie iBOA.
Nie wysyłamy rachunków szczegółowych na e-mail. Są one zawsze dostępne do bezpłatnego pobrania (wraz z ostatnimi 18 fakturami) w serwisie samoobsługowym iBOA. W e-mailu z fakturą umieszczony jest wygodny link do iBOA - po zalogowaniu można obejrzeć / pobrać rachunek szczegółowy.
Jest to popularny format PDF, do odczytania którego wystarczy bezpłatny program Adobe Reader. W razie kłopotów z otwarciem pliku w treści e-maila znajdziesz link do pobrania programu. Faktury w serwisie iBOA również dostępne są w formacie PDF.
Oczywiście, klient będący przedsiębiorcą może korzystać z faktury przesyłanej w formie elektronicznej. Faktura w formacie PDF pobierana z serwisu internetowego lub otrzymywana na e-mail jest dokumentem księgowym o mocy prawnej takiej samej, jak faktura udostępniana w wersji papierowej.
Oczywiście, e-mail jest dodatkowym kanałem dostępu do tej samej faktury, którą można pobierać z serwisu iBOA. Korzystanie z otrzymywania faktury na e-mail jest oczywiście bezpłatne.
Wiadomość przychodzi z adresu twoja_f@ktura.t-mobile.pl widocznego w skrzynce odbiorczej jako "T-Mobile - faktura". Wiadomość generowana jest automatycznie - korespondencja zwrotna nie jest obsługiwana.
Według "Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej", sposób zapewnienia autentyczności pochodzenia, integralności treści i czytelności faktury określa podatnik. Autentyczność pochodzenia, integralność treści oraz czytelność faktury można zapewnić za pomocą dowolnych kontroli biznesowych, które ustalają wiarygodną ścieżkę audytu między fakturą a dostawą towarów lub świadczeniem usług. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1) autentyczności pochodzenia faktury - rozumie się przez to pewność co do tożsamości dokonującego dostawy towarów lub usługodawcy albo wystawcy faktury;
2) integralności treści faktury - rozumie się przez to, że w fakturze nie zmieniono danych, które powinna zawierać faktura.

Dokumenty udostępniane przez T-Mobile Polska S.A. e-mailem lub poprzez stronę www po złożeniu przez abonenta zgody na ich otrzymywanie w formie elektronicznej, spełniają powyższe warunki. Faktura w formacie PDF pobierana z serwisu internetowego lub otrzymywana na e-mail jest dokumentem księgowym o mocy prawnej takiej samej, jak faktura otrzymywana w wersji papierowej. Zgodnie z powyższym Rozporządzeniem można ją przechowywać w formie elektronicznej lub papierowej po wydrukowaniu i w takiej postaci np. udostępniać organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej.

SMS Finansowy

SMS finansowy jest bezpłatną usługą, pozwalającą otrzymywać informacje o kwocie wystawionej faktury.

W ciągu maksymalnie 48 godzin po jej wystawieniu dostaniesz SMS-em informację o kwocie aktualnej faktury wraz z jej numerem oraz terminem płatności. Kwota podana w SMS-ie jest kwotą brutto, czyli taką jaką musisz opłacić.

Niezależnie od tego w jaki sposób opłacasz swoje rachunki, potrzebne informacje masz zawsze pod ręką. Nie musisz szukać faktury, aby ją zapłacić.

Jak aktywować usługę SMS Finansowy

Usługa raz włączona na Twoim koncie działa co miesiąc, jest aktywna w każdym cyklu rozliczeniowym, bez konieczności powtórnej aktywacji.

 • Sposób 1.

  Aktywuj przez iBOA

  Aktywuj usługę
 • Sposób 2.

  Zadzwoń pod numer (opłata za połączenie zgodna z posiadaną taryfą

  602 900 000

Dokumenty do pobrania

 • Regulamin

  Regulamin przesyłania faktury w formie elektronicznej

Nie możesz odczytać pliku - kliknij tutaj i ściągnij bezpłatny program Adobe Reader.

Jak aktywować usługę F@aktura

Każdy Klient T-Mobile ma dostęp do f@ktury w Mój T-Mobile. Możesz także aktywować otrzymywanie f@ktury na e-mail.

 • Sposób 1.

  Aktywuj online w Mój T-Mobile
  (jeżeli posiadasz ofertę na abonament)

  Aktywuj usługę
 • Sposób 2.

  Wyślij swój adres email SMS-em pod numer
  (opłata zgodna z cennikiem)

  80716

 • Sposób 3.

  Wyślij email z prośbą o aktywację pod adres
  boa@t-mobile.pl

Usługę możesz również aktywować w aplikacji E-biling (dostępnej po podpisaniu umowy na korzystanie z aplikacji E-biling - szczegóły u Twojego doradcy biznesowego), w dowolnym punkcie sprzedaży sieci T-Mobile lub u doradcy biznesowego.

Dokumenty do pobrania

 • Regulamin

  "Przesyłanie faktury w formie elektronicznej"

Nie możesz odczytać pliku - kliknij tutaj i ściągnij bezpłatny program Adobe Reader.