Informacje o roamingu UE

Główne zasady

Od 15 czerwca 2017 roku wszyscy klienci abonamentowi T-Mobile korzystają z roamingu w UE tak, jak w kraju, zgodnie z zasadą „Roam Like At Home (Roaming jak w kraju). Na wakacjach czy w podróży służbowej rozmowy, SMS-y, MMS-y rozliczane są tak, jak w kraju. Użytkownicy nielimitowanych pakietów rozmów, SMS-ów i MMS-ów korzystają z nich również w roamingu w UE.

Klienci, którzy podpisali umowę lub aneks do 30.06.2018 r. włącznie mogą wykorzystywać część krajowego limitu danych na transmisję w roamingu w UE, jaką otrzymują w ramach abonamentu. Wielkość limitu do wykorzystania w UE zależy od wysokości abonamentu.

Klienci, którzy podpiszą umowę od 1 lipca 2018 roku, bez względu na wysokość abonamentu, otrzymają pakiet 1 GB danych bez żadnych dodatkowych opłat. Powyżej tej ilości, aż do wyczerpania warości przyznanego Limitu danych UE jaki przysługuje klientowi w ramach abonamentu, zastosowana będzie dopłata w wysokości 4,00 złotych za 1 GB (3,25 PLN netto w masowych ofertach biznesowych). Po przekroczeniu Limitu danych UE naliczane będą opłaty zgodnie z cennikiem roamingowym, czyli 23,38 złotych za 1 GB (19,01 złotych netto).

Z dniem 1 lipca 2019r zmianie ulega wysokość kwotowego limitu wydatków na transmisję danych (Mobilny Internet) w usłudze roamingu międzynarodowego i wynosić ona będzie 214,93 PLN netto (264,36 PLN brutto) co stanowi równowartość 50 EUR netto.