W naszych rocznicowych działaniach chcemy nie tylko wspominać to, co udało się zrealizować na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza oraz doceniać naszych pracowników i klientów. Chcemy również wykorzystać ten moment, aby postawić ważne pytania o przyszłość, w której technologie bez wątpienia odegrają jedną z głównych ról. Właśnie dlatego, we współpracy z Polityką Insight, proponujemy Wam nietypową podróż w przyszłość.

W cotygodniowych odcinkach projektu „Człowiek 2040” wraz z ekspertami Polityki Insight przedstawimy Wam hipotetyczne wydarzenia, firmy i procesy, ukazując tym samym życie Polek i Polaków z perspektywy 2040 r. Będą one podzielone na 10 czynności: komunikuję się, przemieszczam się, mieszkam, używam, kształcę się, dbam o siebie, spędzam czas wolny, pracuję, organizuję się oraz kupuję.

Serwis jest formą zabawy intelektualnej, ćwiczeniem z wyobraźni, choć powstał na bazie pogłębionej pracy badawczej zespołu analityków Polityki Insight, setek raportów o trendach, innowacjach i przyszłości, przewidywań wiarygodnych instytucji oraz danych T-Mobile Polska. Każdemu z 10 artykułów będzie towarzyszył podcast z uznanym ekspertem lub ekspertką, którzy skonfrontują swoją specjalistyczną wiedzę z wizją przedstawioną w ramach serwisu „Człowiek 2040”. Nie ma na co czekać – zapraszamy na podróż do 2040 r.