Polski English

Kiedy w 1996 roku na polskich ulicach królowały flanelowe koszule, w osiedlowych wypożyczalniach Polacy zaopatrywali się w kasety VHS, a Adam Małysz po raz pierwszy wygrywał konkurs pucharu świata w skokach narciarskich, z pewnością niewiele osób domyślało się, że do Polski lada chwila zapuka komunikacyjna rewolucja. A właściwie zadzwoni. Bo właśnie od pierwszego cyfrowego połączenia owa rewolucja się zaczęła.

To właśnie 25 lat temu, dzięki infrastrukturze firmy Era GSM, pierwszej komercyjnej sieci cyfrowej w Polsce, i przy użyciu telefonu cyfrowego Ericsson GH388, odbyła się pierwsza w Polsce publiczna rozmowa telefoniczna w standardzie GSM.

Od tamtego czasu minęło 25 lat, a my wciąż jesteśmy z Wami każdego dnia – gdy pracujecie i uczycie się zdalnie, siedząc w ulubionym fotelu, kiedy oglądacie długo wyczekiwany sezon ukochanego serialu, czy gdy wysyłacie rodzicom zdjęcia z wakacji na Mazurach. Jak polska rzeczywistość wyglądała wczoraj? Na jakim etapie technologicznym jesteśmy dziś? I co najważniejsze – co jeszcze przed nami? Zapraszamy Was w cyfrową podróż po przeszłości, teraźniejszości i… przyszłości!