TERAZ MOŻESZ!
ROAMING W UNII EUROPEJSKIEJ
BEZ DODATKOWYCH OPŁAT

SPRAWDŹ

PLANUJESZ WYJAZD?

WYŚLIJ BEZPŁATNY SMS NA NUMER 8045, WPISUJĄC W TREŚCI
NAZWĘ KRAJU, A DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ O ROAMINGU.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA TWOJA OFERTA ROAMINGOWA

W ZWIĄZKU Z ROZPORZĄDZENIEM PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY UE 2015/2120 Z DNIA 25 LISTOPADA 2015 R.
W SPRAWIE ROAMINGU WEWNĄTRZ UNII, OD 15 CZERWCA 2017 R. ZMIENIĄ SIĘ CENY USŁUG W ROAMINGU W STREFIE 1A (TJ. UNIA EUROPEJSKA I EUROPEJSKI OBSZAR GOSPODARCZY).

POŁĄCZENIA GŁOSOWE, SMS-y/MMS-y

Gdy standardowo korzystasz z roamingu, to rozmowy, SMS-y i MMS-y w UE masz takie same jak w Twojej taryfie w Polsce.

INTERNET MOBILNY

Twój pakiet Internetu do wykorzystania w Strefie 1A jest uzależniony od aktualnej opłaty miesięcznej oraz posiadanego krajowego pakietu Internetowego.
Gdy wyczerpiesz pakiet internetu, który możesz wykorzystać w roamingu, poinformujemy Cię o tym i będziesz mógł zdecydować o dokupieniu kolejnych pakietów.

GDY POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INTERNETU W ROAMINGU, W KAŻDEJ CHWILI MOŻESZ AKTYWOWAĆ DODATKOWY PAKIET DANYCH „TRAVEL & SURF”.

CHCESZ PRZENIEŚĆ LUB POTRZEBUJESZ NOWEGO NUMERU, WYBIERZ OFERTĘ
Z NIELIMITOWANYMI ROZMOWAMI W UE

Wszystkie cenniki i dokumenty dotyczące
zmiany zasad naliczania opłat w roamingu
międzynarodowym od 15 czerwca 2017r.,
zostaną opublikowane
do 14 czerwca 2017 r.
SPRAWDŹ

Pytania i odpowiedzi

Co to jest roaming międzynarodowy?
To możliwość korzystania z telefonu komórkowego poza granicami kraju. W przypadku Europejskiego Obszaru Gospodarczego [EOG] stawki za usługi w roamingu są regulowane rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej. W skład EOG wchodzą państwa będące członkami UE, oraz Norwegia, Islandia i Lichtenstein.
Co to są połączenia międzynarodowe ?
To możliwość wykonywania połączeń z Polski do wszystkich innych państw. Te ceny nie podlegają regulacjom roamingowym.
Od kiedy obowiązują nowe zasady w roamingu UE ?
15 czerwca 2017 r. zaczną obowiązywać nowe zasady dotyczące naliczania opłat za usługi roamingu w państwach Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii oraz Lichtensteinie. Nowe zasady naliczania opłat w roamingu w wymienionych państwach wynikają z regulacji roamingowej (chodzi o Rozporządzenia (UE) nr 531/2012)) i wszyscy Operatorzy w Unii Europejskiej są zobowiązani do jej stosowania.
W których państwach wprowadzane są nowe zasady roamingu ?
Zmiana dotyczy krajów należących do EOG [Europejskiego Obszaru Gospodarczego], które w Cennikach Roamingowych T-Mobile Polska są przyporządkowane do Strefy 1A. Zmianą zostaną więc objęte połączenia głosowe wykonywane wewnątrz strefy 1A, odbierane w strefie 1A oraz SMS-y, MMS-y, transmisja danych wykonywana (przychodząca i wychodząca) w strefie 1A. Wszystkie kraje i terytoria przyporządkowane do strefy 1A to:
 • Austria, Azory,
 • Belgia, Bułgaria,
 • Chorwacja, Cypr, Czechy,
 • Dania,
 • Estonia,
 • Finlandia, Francja,
 • Gibraltar, Grecja, Gujana Francuska, Gwadelupa,
 • Hiszpania, Holandia,
 • Irlandia, Islandia,
 • Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa,
 • Madera, Malta, Martynika,
 • Niemcy, Norwegia,
 • Portugalia,
 • Rumunia,
 • Słowacja, Słowenia, Szwecja,
 • Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wyspy Kanaryjskie.
Czy to koniec z opłatami w roamingu UE / EOG od 15.06.2017 ?
Zarówno w Polsce jak i w UE korzystanie z usług odbywa się na tych samych zasadach z uwzględnieniem Polityki Uczciwego Korzystania w roamingu w strefie 1A. W przypadku paczki danych na kraj:
 1. Klient będąc w 1A początkowo korzysta z części paczki bez dodatkowych opłat (tzw. Limit Danych w EU).
 2. Następnie po wykorzystaniu przyznanego limitu naliczana jest dodatkowa opłata roamingową (4 gr brutto za 1 MB) do wysokości paczki krajowej w danym abonamencie.
 3. Po zakończeniu zużycia paczki danych, naliczona będzie stawkę wynikającą z cennika roamingowego.
 4. Po zakończeniu części paczki bez dodatkowych opłat transmisja jest domyślnie zablokowana, żeby nie narażać Klienta na dodatkowe koszty.
 5. Rozpoczęcie korzystania w trybie płatnym za każdy MB nastąpi tylko na życzenie Klienta (np. wysłanie SMS, wpisanie kodu ekspresowego USSD lub zlecenie na infolinii). Dla bezpieczeństwa korzystających, niezależnie od powyższego, działa domyślna blokada transmisji danych w roamingu na poziomie 50 EUR.
Ile minut, SMS, MMS Klient będzie miał w roamingu UE/EOG ?
W roamingu UE będą obowiązywać dokładnie takie same zasady jak w kraju, czyli:
 • Krajowe paczki minut, SMS-ów, MMS-ów zostają rozszerzone na całą Unię Europejską/EOG. Oznacza to, że jeśli w kraju Klient miał nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y to od 15 czerwca 2017 te usługi będą również nielimitowane na terenie państw UE/EOG. Jeśli na kontrakcie jest krajowa paczka 200 minut to z tej paczki Klient możne korzystać w roamingu UE, bez żadnych dodatkowych opłat.
 • Jeśli w kraju Klient nie ma paczki i płaci za każdą minutę, SMS lub MMS, to takie same zasady będą też w roamingu UE. Wtedy opłata w 1A będzie naliczana za każdy wysłany SMS lub MMS.
Należy pamiętać, że powyższe zasady obowiązują w ramach Polityki Uczciwego Korzystania w roamingu, to jest wtedy jeśli Klient korzysta z roamingu w sposób standardowy, np.: podczas okresowych podróży.
Ile Internetu Klient będzie miał w roamingu UE/EOG ?
W przypadku paczki danych na kraj, początkowo korzysta się w UE/EOG z części paczki bez dodatkowych opłat, potem z reszty paczki za dodatkową opłatą roamingową (4 gr brutto za 1 MB). Po zakończeniu paczki danych, naliczona będzie stawka wynikającą z cennika roamingowego. Po zakończeniu części paczki bez dodatkowych opłat transmisja jest domyślnie zablokowana, żeby nie narażać korzystających na dodatkowe koszty. Rozpoczęcie korzystania w trybie płatnym za każdy MB nastąpi tylko na życzenie Klienta (np. wysłanie SMS, wpisanie kodu ekspresowego USSD lub zlecenie na infolinii). Dla bezpieczeństwa korzystających, niezależnie od powyższego, działa domyślna blokada transmisji danych w roamingu na poziomie 50 EUR.
Jakich Klientów dotyczą nowe zasady w roamingu ?
Nowe zasady dotyczą wszystkich Klientów, którzy mogą korzystać z roamingu:
 • prywatnych i biznesowych,
 • zarówno obecnych Klientów (z bazy), jak i wszystkich nowo pozyskanych,
 • klientów abonamentowych, prepaid (oferta na kartę) i mix,
 • zarówno taryf głosowych (np.: T, Rodzina) jak i internetowych (np.: data, blueconnect).
Co się stanie z dotychczasowymi pakietami roamingowymi ?
Pakiety roamingowe wciąż będą dostępne. Dotyczy to zarówno:
 • pakietów zawartych w abonamencie taryfowym, np.: Międzynarodowa Strefa T-Mobile w taryfie T3 ( w tym przypadku Klient ma podwójną korzyść: a) w strefie T-Mobile ma Internet bez limitu danych, i b) poza strefą T-Mobile ma specjalny limit danych w UE).
 • pakietów okazjonalnych, np.: Pakiet „Travel & Surf UE + kraje T-Mobile” zarówno dla abonamentu, MIXa, jak i oferty na kartę (Klient po wykorzystaniu specjalnego limitu danych w UE, będzie mógł dokupić jeden z kilku pakietów Travel & Surf”, aby dalej korzystać z Internetu kontrolując koszty). Dostępne pakiety to:
  • Pakiet: „Travel & Surf 500 MB” na 7 dni w cenie: 19,99 zł
  • Pakiet „Travel & Surf bez limitu MB (prędkość 256 kb/s)” na 7 dni w cenie: 39,99 zł
Czy nadal będzie można ustawić górny limit wydatków na roaming ?
Nadal obowiązuje domyślny limit wydatków na transmisję danych w roamingu dla danej karty SIM wynoszący 50 EUR, który zawsze możesz zmienić lub wyłaczyć np. porzez SMS (T-Mobile / Heyah) na numer 80150 o treści LIMIT X lub LIMITX gdzie X to kwota w pełnych złotych.
Czy koszty połączeń poza unię / EOG ulegną obniżeniu ?
Stawki połączeń poza EOG nie są połączeniami regulowanymi i pozostają bez zmian.
Jak aktywować roaming ?
Proces aktywacji usługi roamingu pozostaje bez zmian – zgodnie z zasadami oferty / umowy.
Czy potrzebna jest specjalna aktywacja nowych warunków roamingu w UE ?
Nie. Nowe warunki w roamingu wynikają z przepisów prawa.
Czy jest wymagana specjalna konfiguracja urządzeń do korzystania z roamingu ?
Nie. Nowe warunki w roamingu wynikają z przepisów prawa.
Jeśli wykorzystam cały limit Internetu w UE, to co dalej ?
W przypadku paczki danych na kraj, początkowo korzysta się w UE/EOG z części paczki bez dodatkowych opłat, potem z reszty paczki za dodatkową opłatą roamingową (4 gr brutto za 1 MB [jeden Megabajt]). Po zakończeniu paczki danych, naliczona będzie stawkę wynikającą z cennika roamingowego. Po zakończeniu części paczki bez dodatkowych opłat transmisja jest domyślnie zablokowana, żeby nie narażać korzystających na dodatkowe koszty. Rozpoczęcie korzystania w trybie płatnym za każdy MB nastąpi tylko na życzenie Klienta (np. wysłanie SMS, wpisanie kodu ekspresowego USSD lub zlecenie na infolinii). Dla bezpieczeństwa korzystających, niezależnie od powyższego, działa domyślna blokada transmisji danych w roamingu na poziomie 50 EUR.