UsługiSMS głosowy

SMS głosowy

 • Zaskocz rodzinę i przyjaciół wysyłając SMS głosowy

 • Godzina rozmowy tylko 1 zł
  Powiedz SMS-em
 •  Usługa
  aktywna przez
  cały
  okres umowy

  • Dla wszystkich
 • W cenie SMS-a

Dzięki tej usłudze wyślesz SMS na numer stacjonarny.

SMS głosowy to usługa opierająca się na technologii "text to speech", czyli zamiany tekstu wiadomości na komunikat głosowy odgrywany odbiorcy.

Jak korzystać z usługi SMS głosowy

Teraz wysyłanie SMS-a głosowego jest naprawdę proste.
SMS głosowy możesz wysłać w ten sam sposób, jak wysyłasz zwykły SMS. To bardzo proste: wpisujesz treść pozdrowień (masz pełne 160 znaków) i wysyłasz SMS na numer adresata w krajowej sieci telefonii stacjonarnej, tak jakbyś wysyłał wiadomość SMS do abonenta sieci komórkowej.

Dzięki usłudze SMS głosowy wiadomość SMS wysłana bezpośrednio na numer abonenta w sieci stacjonarnej zostanie przekonwertowana (z automatycznym uzupełnieniem polskich znaków diakrytycznych) na komunikat głosowy odgrywany odbiorcy lub przesłana jako SMS na terminal stacjonarny odbiorcy (w tym przypadku odbiorca musi mieć dostęp do takiego serwisu u swojego operatora stacjonarnego oraz posiadać telefon stacjonarny, umożliwiający odbieranie SMS-ów).

Możesz wysłać SMS głosowy:

 • jak wiadomość SMS bezpośrednio na numer abonenta w sieci stacjonarnej
 • korzystając z Bramki multimedialnej

Polskie znaki w SMS-ie głosowym

Nie powinieneś w treści wiadomości SMS wpisywać polskich znaków diakrytycznych. W trakcie realizacji SMS-a głosowego zostanie dokonana inteligentna konwersja tekstu na mowę z automatycznym uzupełnieniem polskich znaków diakrytycznych. Wpisany przez Ciebie wyraz "milosc" odczytamy jako "miłość", a wpisany przez Ciebie wyraz "sie" odczytamy jako "się"!

Chcesz to sprawdzić? Zdaniem zawierającym wszystkie polskie znaki jest "Zażółć gęślą jaźń". Wyślij w SMS-ie treść "zazolc gesla jazn" - przekonaj się sam jaki będzie efekt.

SMS głosowy na SIMextra

Możesz wysłać SMS głosowy również korzystając z usługi SIMextra.
SIMextra to specjalne menu dostępne w Twoim telefonie i zapisane na karcie SIM umożliwiające korzystanie z szeregu różnorodnych serwisów informacyjnych i rozrywkowych w sieci T-Mobile.
Sprawdź czy Twoja karta SIM jest kartą zwykłą czy Extra. Wyłącz telefon i wyjmij z aparatu kartę. Jeżeli na karcie SIM po numerze seryjnym znajduje się znak: @ lub # oznacza to, że masz kartę SIMextra.

Wejdź do SIMextra w swoim telefonie i znajdź zakładkę Specjalne. Wysłany SMS głosowy będzie zrealizowany tak samo, jak w serwisie pod Numerem specjalnym 7110.

Poprzez SIMextra możesz również wysyłać SMS głosowy na numery abonentów krajowych sieci komórkowych!

Dokumenty do pobrania

Nie możesz odczytać pliku - kliknij tutaj i ściągnij bezpłatny program Adobe Reader.