Faktury i płatnościF@ktura - faktura w formie elektronicznej

 • Twoja f@ktura zawsze
  pod ręką.
  Postaw na wygodę

Cenisz sobie wygodę korzystania z internetu? Masz dość papierów w firmie? Zastąp bezpłatnie fakturę papierową fakturą w formie elektronicznej. F@ktura będzie dla Ciebie dostępna w serwisie Mój T-Mobile. Możemy też przesłać Ci f@kturę e-mailem. Wszystko to dla Twojej wygody i ochrony środowiska.

Korzyści z f@ktury

 • Oszczędzasz pieniądze
  W wybranych ofertach korzystanie z f@ktury daje dodatkowe zniżki w opłacie miesięcznej.
 • Zyskujesz czas
  Na f@kturę nie czekasz - może być wysłana od razu na Twoją skrzynkę e-mail. Dodatkowo możesz
  co miesiąc otrzymywać bezpłatnego SMS-a z kwotą do zapłaty i terminem płatności.
 • Masz dostęp non-stop
  Twoja f@ktura zawsze pod ręką. Dostępna w Mój T-Mobile, na Twojej skrzynce e-mail. Ty decydujesz w jaki sposób chcesz mieć do niej dostęp.
 •  
 • Wygodnie dokonujesz płatności
  Wraz z fakturą, w wiadomości e-mail otrzymujesz link do płatności on-line. Link zawiera kwotę miesięcznego zobowiązania i kieruje wpłatę bezpośrednio na indywidualny nr rachunku bankowego klienta w T-Mobile.
 • Oszczędzasz miejsce
  Faktury elektroniczne oszczędzają miejsce w Twojej firmie. Zawsze i szybko odnajdziesz je na ekranie komputera.
 • Jesteś eko
  Wybierając f@kturę oszczędzasz papier i dbasz o środowisko.

F@ktura jest fakturą elektroniczną w rozumieniu "Rozporządzenia ministra finansów z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej".

F@ktura zawiera te same informacje, co faktura papierowa i ma taką samą moc prawną jako dokument księgowy. Można ją przechowywać w wersji elektronicznej (w Mój T-Mobile, w poczcie elektronicznej, na dysku komputera) lub w postaci drukowanej.

Przez cały okres korzystania z f@ktury możesz co miesiąc otrzymywać bezpłatnego SMS-a
z informacją o wysokości i terminie płatności faktury. Otrzymanie tego SMS-a będzie oznaczało, że faktura elektroniczna jest już dostępna w samoobsługowym serwisie Mój T-Mobile i możesz się z nią zapoznać. Jeżeli dodatkowo włączysz bezpłatną usługę f@ktura na e-mail, otrzymasz fakturę w postaci załącznika PDF na swoją pocztę elektroniczną.

W dogodnej dla siebie chwili możesz także, po zalogowaniu się w serwisie Mój T-Mobile, zapoznać się
z rachunkiem szczegółowym - dokładnym wykazem zrealizowanych połączeń. W dowolnej chwili możesz bezpłatnie przejść z faktury elektronicznej na papierową lub z papierowej na elektroniczną.

F@ktura to stosowana w T-Mobile komercyjna nazwa faktury przesyłanej w formie elektronicznej (e-faktury). Zastępuje udostępnienie faktury tradycyjną, papierową drogą. F@ktura jest zgodna z "Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej". Ma taką samą moc prawną, jak przesłana w formie papierowej.
F@ktura jest udostępniania i przesyłana w ciągu 48 godzin. Z reguły od razu w dniu wystawienia.
Tak, najwygodniej jest samodzielnie wyłączyć usługę po zalogowaniu się w serwisie samoobsługowym Mój T-Mobile. Również w Mój T-Mobile można ją w dowolnym momencie ponownie włączyć. Zmiany te są bezpłatne, podobnie jak samo korzystanie z SMS-a finansowego.
Klientowi przechodzącemu na fakturę przesyłaną w wersji elektronicznej nie wysyłamy już materiałów reklamowych w wersji papierowej. Polecamy natomiast dostęp do materiałów w formie elektronicznej na www.t-mobile.pl i www.t-mobile-trendy.pl
F@ktura jest dostępna w formacie PDF (rachunek szczegółowy w PDF i TXT), do jej odczytania nie trzeba mieć specjalnej przeglądarki, potrzebny jest program o nazwie Adobe Reader. Program jest do bezpłatnego pobrania na stronie producenta: http://www.adobe.com/pl/products/reader/.
Tak. Jeśli jednak chcesz obejrzeć swoją fakturę w Mój T-Mobile, musisz posiadać abonamentowy numer komórkowy w sieci T-Mobile, który powinien być zdefiniowany jako administrator konta. Wygodniejszą formą jest otrzymywanie faktury na e-mail. Zlecenie bezpłatnej zmiany faktury papierowej na elektroniczną można wysłać e-mailem na adres boa@t-mobile.pl.
Tak, wystarczy, że zalogujesz się do serwisu Mój T-Mobile (SMS-a z jednorazowym hasłem możesz odczytać w aplikacji "blueconnect manager" lub w aplikacji producenckiej, z której korzystasz). W Mój T-Mobile możesz włączyć f@kturę i podać adres e-mail, na który mają być wysyłane faktury. Zlecenie zmiany faktury papierowej na elektroniczną można też wysłać e-mailem na adres boa@t-mobile.pl.
Nie, widoczny będzie tylko rachunek szczegółowy dla numeru, na który się zalogowałeś. Aby obejrzeć pozostałe rachunki, należy zalogować się na każdy numer osobno. W takim przypadku warto dokonać bezpłatnej zmiany Administratora Mój T-Mobile na pozostałych numerach, aby SMS z jednorazowym hasłem był wysyłany tylko na jeden numer telefonu. Zmiany dokonać można samodzielnie w serwisie Mój T-Mobile.
Nie wysyłamy rachunków szczegółowych na e-mail. Są one zawsze dostępne do bezpłatnego pobrania (wraz z ostatnimi 18 fakturami) w serwisie samoobsługowym Mój T-Mobile. W e-mailu z fakturą umieszczony jest wygodny link do Mój T-Mobile - po zalogowaniu można obejrzeć / pobrać rachunek szczegółowy.
Jest to popularny format PDF, do odczytania którego wystarczy bezpłatny program Adobe Reader. W razie kłopotów z otwarciem pliku w treści e-maila znajdziesz link do pobrania programu. Faktury w serwisie Mój T-Mobile również dostępne są w formacie PDF.
Oczywiście, klient będący przedsiębiorcą może korzystać z faktury przesyłanej w formie elektronicznej. Faktura w formacie PDF pobierana z serwisu internetowego lub otrzymywana na e-mail jest dokumentem księgowym o mocy prawnej takiej samej, jak faktura udostępniana w wersji papierowej.
Oczywiście, e-mail jest dodatkowym kanałem dostępu do tej samej faktury, którą można pobierać z serwisu Mój T-Mobile. Korzystanie z otrzymywania faktury na e-mail jest oczywiście bezpłatne.
Wiadomość przychodzi z adresu twoja_f@ktura.t-mobile.pl widocznego w skrzynce odbiorczej jako "T-Mobile - faktura". Wiadomość generowana jest automatycznie - korespondencja zwrotna nie jest obsługiwana.
Według "Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej", sposób zapewnienia autentyczności pochodzenia, integralności treści i czytelności faktury określa podatnik. Autentyczność pochodzenia, integralność treści oraz czytelność faktury można zapewnić za pomocą dowolnych kontroli biznesowych, które ustalają wiarygodną ścieżkę audytu między fakturą a dostawą towarów lub świadczeniem usług. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1) autentyczności pochodzenia faktury - rozumie się przez to pewność co do tożsamości dokonującego dostawy towarów lub usługodawcy albo wystawcy faktury;
2) integralności treści faktury - rozumie się przez to, że w fakturze nie zmieniono danych, które powinna zawierać faktura.

Dokumenty udostępniane przez T-Mobile Polska S.A. e-mailem lub poprzez stronę www po złożeniu przez abonenta zgody na ich otrzymywanie w formie elektronicznej, spełniają powyższe warunki. Faktura w formacie PDF pobierana z serwisu internetowego lub otrzymywana na e-mail jest dokumentem księgowym o mocy prawnej takiej samej, jak faktura otrzymywana w wersji papierowej. Zgodnie z powyższym Rozporządzeniem można ją przechowywać w formie elektronicznej lub papierowej po wydrukowaniu i w takiej postaci np. udostępniać organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej.

Jak aktywować usługę

Każdy Klient T-Mobile ma dostęp do f@ktury w Mój T-Mobile. Możesz także aktywować otrzymywanie f@ktury na e-mail.

 • Sposób 1.

  Aktywuj online w Mój T-Mobile
  (jeżeli posiadasz ofertę na abonament)

  Aktywuj usługę
 • Sposób 2.

  Wyślij swój adres email SMS-em pod numer
  (opłata zgodna z cennikiem)

  80716

 • Sposób 3.

  Wyślij email z prośbą o aktywację pod adres
  boa@t-mobile.pl

Usługę możesz również aktywować w aplikacji E-biling (dostępnej po podpisaniu umowy na korzystanie z aplikacji E-biling - szczegóły u Twojego doradcy biznesowego), w dowolnym punkcie sprzedaży sieci T-Mobile lub u doradcy biznesowego.

Dokumenty do pobrania

 • Regulamin

  "Przesyłanie faktury w formie elektronicznej"

Nie możesz odczytać pliku - kliknij tutaj i ściągnij bezpłatny program Adobe Reader.