Płatności i fakturyNa szczegółowym Podsumowaniu opłat dla numeru w pozycji A2 Naliczenia dodatkowe mam pozycje „Zwrot…” i „Naliczenie…”. Co to znaczy?

Na szczegółowym Podsumowaniu opłat dla numeru w pozycji A2 Naliczenia dodatkowe mam pozycje „Zwrot…” i „Naliczenie…”. Co to znaczy?

Opłaty abonamentowe naliczane są za pełny miesiąc z góry. Na pierwszej fakturze po podpisaniu umowy, jej przedłużeniu lub zmianie taryfy, czy zawieszeniu lub odwieszeniu numeru naliczane są proporcjonalne wyrównania opłat abonamentowych za część miesięcznego okresu rozliczeniowego.

  • „Naliczenie…” dotyczy częściowej opłaty abonamentowej lub rabatu za część okresu od włączenia lub zmiany tej usługi do dnia wystawienia faktury
  • „Zwrot…” dotyczy częściowej opłaty abonamentowej lub rabatu za część okresu od dnia wyłączenia do wystawienia bieżącej faktury. Pamiętaj, że na poprzedniej fakturze naliczono opłatę lub rabat za cały miesiąc z góry.

Pozycje „Naliczenie” lub „Zwrot” mają charakter jednorazowy i nie wystąpią w kolejnych miesiącach jeśli nie dokonasz żadnych zmian. Dlatego prezentowane są w pozycji A2 Naliczenia dodatkowe.